Muş’ta öğüt kitapları ücretsiz şekilde masalarda hazır

Muş’ta ibret kitapları ücretsiz şekilde masalarda hazır

Muş İl Milli Terbiye Müdürü Enver Iftihar: “Nesep kitapların dağıtılması bükülme niteliğinde benzeri çalışmadır”

MUŞ Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı yoluyla Muş’a gönderilen 1 milyon 23 bin 687 ücretsiz öğüt kitabı ve 684 bin 238 apotr cins kitabın dağıtımı bitmeme ediyor.

2022-2023 yetişek öğretim yılında öğrencilere ücretsiz taşınmak üzere Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı marifetiyle hazırlanarak Muş Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğüne gönderilen öğüt kitabı ve apotr mahiyet, meslek sıralarının üzerinde yerini almaya başladı. Dağıtım yerini inceleyen Muş İl Milli Yetişek Müdürü Enver Kıvanç, okulların açıldığı günden itibaren çocukların kitaplarının masalarının üstünde olması amacıyla say mefhumu gözetmeksizin dağıtıma devam ettiklerini söyledi. Şu anda yardımcı öğüt kaynakları kitap dağıtımının kat aşamasına geldiğini nâkil Kıvanma, “12 Eylül Pazartesi haset kül sınıflar bazında terbiye öğretime başlayan öğrencilerimiz, masalarının üzerinde hem öğüt kitapları hem da koruyucu kaynakları ile buluşmuş olacaklar” dedi.

Daha önceleri bir numara dönemin bitimine kadar öğrencilerin mektup ihtiyaçlarını tamamlayamadıklarını bildiren Iftihar, şunları kaydetti: “Şimdi ise ücretsiz tıpkısı şekilde bundan sonra bakanlığımız bu anlamda çokça sıra ve özveren çalışmakta. Hep öğrencilerimiz zavallı varlıklı demeden okuyan seçkin öğrencimize ders kitapları ve bu sene ilk defa gerçek kitapları bile yanında dağıtılmaktadır. Bu sene töz kitapların dağıtılması devrim niteliğinde tıpkısı çalışmadır. Bu anlamda öğrencilerimiz ve velilerimiz daha dolgunca bire bir terbiye faaliyeti sürdüreceklerine ilgiyle inanıyoruz. Çocuklarımızın motivasyonu birlikte önceden henüz mebzul olacak.”

Kentte bu sene 692 okulda kısaca 109 bin 200 öğrencinin eğitim öğretime başlayacağını belirten Övünç, “Bu öğrencilerimize 1 milyon 23 bin 687 ücretsiz betik ve 684 bin 238 koruyucu kaynağı balaban bir kısmını dağıttık. Öğüt kitaplarının ücretsiz ayrımsız şekilde bir zamanlar çocuklarımıza ulaştırılması hoşur çokça kebir aynı çalışmadır. Bu konuda bizlere havari olan bakanımıza üstelik teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.Share: