Muş’ta çocuklarını terör örgütünden yetirmek talip karı sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK yoluyla dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutarık partinin devlet başkanlığı önünde gösteri işleyen 37 aileye, benzeri ocak elan katıldı.

Çocuklarına telaki ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren Muşlu aileler, seçme hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi bitmeme ettirdi.

Oğlu, bu sene Fransa’birlikte kandırılarak dağa götürülen Selahattin Bingöl de ailelere destek vererek eyleme katıldı.

HDP ülke binası önünde ayrımsız araya mevrut aileler, “Umum düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Artık kâfi yakamızdan düşünüm” ve “Yeter bundan sonra evlatlarımızı bırakın” yazılmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen anne ve babalar, HDP’ye reaksiyon gösterdi, çocuklarına konfirmasyon olmaları üzere çağrıda bulundu.

Cet Mehmet Anlaklı Budak, gazetecilere, terör örgütü PKK marifetiyle kandırılarak dağa götürülen oğlu Yusuf Budak’a kavuşmak amacıyla eyleme katıldığını söyledi.

Oğlunun 21 Eylül 2014’birlikte kaçırıldığını, o günden bu yana yolunu gözlediğini anlatan Budak, şöyle konuştu:

“Oğluma çağrıda bulunuyorum, nerede olursan ol evine ve memleketine gel. O dinsizlere uşaklık yapma. Sizi maşa namına kullanılıyorlar. Bire Bir zaman evvel evinize dönün, yanınızdaki arkadaşlarınızı birlikte getirin. O kere akıllıca tıpkısı kez değil. Yolumuz memleketimiz, vatanımız, bayrağımız ve şerefimizdir. Annenle yolunu gözlüyoruz. Seni nikbet ediyoruz. Sabahları ‘acep Yusuf geldi mi evet birlikte bir terörist atıl kuzuluk getirildiğinde acaba oğlum mu?’ diyorum. Oğlum kâfi artık dayanamıyorum. Aynı an önceki evine gel.”

Annelerden Gülbahar Tekerlek ise dağda bir gönül birlikte kalmayıncaya büyüklüğünde eyleme bitmeme edeceğini belirterek, “Ah olsun PKK ve HDP’ye. Çocuklarımız mağaralarda ölmesin. PKK ve HDP’yi istemiyoruz. Bize çocuklarımızı versinler. Korkmuyorum, devletimiz arkamızda. Tanrı devletimize ve polislerimize zeval vermesin.” dedi.

Geçen hafta İran’bile güvenlik güçlerine doğrulama olan 20 yaşındaki oğluna kavuşmanın mutluluğunu kıpırdak ve ailelerin eylemine destek veren Şemsettin Bingöl de “8 kamer önceki Fransa’birlikte terör örgütüne katılan oğlum, güzeşte hafta İran’birlikte teslim oldu. Devletimize ve polisimize teşekkürname ediyorum. Herkesin çocuğu gelsin ve onlar dahi sevinsinler. Benim çocuğum geldi, mutluyum.” ifadelerini kullandı.Share: