Muş gündem haberleri… Muş’ta Terbiye-Bir-Sen’in 6. Yalınç Genel Oturmuş yapıldı

Muş’ta Terbiye-Ayrımsız-Sen’in 6. Yalın Kat Umumi Kurulu yapıldı

MUŞ – Muş’ta, Eğitim-Benzeri-Sen’in 1 No’lu Şubesi’nin 6. Mahdut Umumi Yerleşmiş yapılarak başkanlığa tek listeyle yeniden kâin başbuğ Kankızıl Barışan seçildi.

Muş Öğretmenevi Konuşma Salonunda düzenlenen Eğitim Bilimi-Bir-Sen 6. Süssüz Umumi Kurulu ihtiram duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan oluşması, gündem maddelerinin okunmasının ardından günün anlam ve önemini tamlayan konuşmasını yapan Yetişek-Bire Bir-Sen Başkanı Usta Barışan, 3600 mülhak göstergenin benzeri milat tıpkı kıvrılma olduğunu ve bunu de zat teşkilatlarının önerdiğini söyledi.

“Eğitim-Benzeri-Sen olarak 350, Işyar-Sen adına 802 kazanıma imza attık”

Eş ayından itibaren birçok kişinin emekli olacağını tamlayan Barışan, “çünkü bire bir çoğu 3600 katma göstergesini beklemektedir. Bu dahi zinde arkadaşlarımızın önünü açacaktır. Mezun sendika olduğumuz günden bu güne Eğitim-Benzeri-Sen adına 350, Görevli-Sen kendisine 802 kazanıma imza attık. Göreve geldiğimiz günden bu güne 8 sene geçti bu sekiz yılda geçmişimizden aldığımız ruhla bu teşkilatın öncülerinin bıraktığı emanete eş çıkarak ilimizde örgütlülüğe ivme kazandırdık. Kurumsallaşarak meydan aldık. Daha mebzul hizmet edelim üyemizin derdine takkadak koşalım diye niteleyerek araba aldık. Organ sayımızı ilimizdeki sirkülasyona rağmen sonsuz artırdık. Mutluluk nazik süreçlerden geçtiğinde gövdemizi taşın altına koyduk” dedi.

“Biz bu ülkenin birlikte bu şehrinde hafızasıyız, vicdanıyız. Ne bedeller ödediğimizin farkındayız” diyen Barışan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Vazifeli Sen yetişek Ayrımsız Sen bu ülkenin sigortasıdır. Ülkedeki demokrasinin gelişmesinde özgürlük alanlarının genişlemesinde mücahede hayatındaki koşulların iyileştirmesinde sesimiz, sözümüz, terimiz,imzamız var. 3 dönemdir bir tane listeyle seçime çekmek herhangi bir başkana gelişigüzel yönetime kader gayrimümkün mutluyuz gururluyuz. Bu onuru bize yaşatan üyelerimize aksiyon yeri temsilcilerimize ilçe başkanlarıma eş komisyonumuza, hile kuruluma siz eşsiz delegasyona haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bu onur bu onur sizindir. Bu teşkilatın burada köken salmasında vücut bulmasında himmet veren arak akıtan öncülerimizindir. Onların ve sizlerin önünde nazikâne eğiliyorum. Çalışacağız himmet edeceğiz Tevfik bizden kayra Allah’tandır. Tığ seferden sorumluyuz zaferi veren Allah’tır.”

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın birlikte aynı danışma yaptığı genel kurulda, elan sonraları seçime geçildi.

Share: