Muğla’da meydana mevrut kaymakamlık Burdur Altınyayla’yı yasa boğdu

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, araba, karşıdan yönden mevrut öz aylı kamyona çarptı. Kazada 5 dirilik hayatını kaybederken 2 dirilik de kilolu yaralandı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri tespit edilince Burdur Altınyayla kanun boğuldu.

Kaza, Süleyman Sazboğaz idaresindeki saf kamyonu ile 07 ACK 674 plakalı otomobilin çarpışması sonucu meydana geldi. Kazada Kamyon içerisinde mevcut Yunus Sazboğaz ile Adnan Efe yaralanırken otomobilde mevcut Burdur’un Altınyayla ilçesi çarkıt uray başkanlarından Süleyman Kılınç (66), Mevlüt Parıltı (57), Atatürk Üniversitesi Bili Gökçe Yazın Fakültesi Gündüz Feneri Dili ve Edebiyatı Temel Malumat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Demirayak (71) ve Ünal Karapınar (58) görüngü yerinde kamyon şoförü Süleyman Sazboğaz ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan 2 kişinden tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Kazada hayatını kaybeden Burdur’un Altınyayla ilçesi Uray sakat başkanları Kılınç ve Parıltı, Öğretim Üyesi Prof. Demirayak ile güreş ağası Karapınar’ın cenazeleri yapılan otopsinin ardandan Altınayayla ilçesine gönderildi. Kamyon şoförü Sazboğaz’ın cenazesi ise Seydikemer ilçesi Kıran mahallesinde defnedileceği öğrenildi. – MUĞLA

Share: