Motosikletliye üzücü açıp yoldan geçenin ölümüne neden olan 2 şüpheli tutuklandı

ADANA’da kendilerine 2 bin teklik verecekli olduğunu söyledikleri Mehmet Özdemir’i (20) motosikletle giderken tabancayla vurup yaralayan, bu sırada yoldan güzeşte Suriye tabiiyetli Muhammed Abdurrahman Iranlı’i (33) üstelik göğsünden vurup ölümüne bozukluk olan Kıymet Sümer (28) ile kuzeni Misyon Sümer (25), yakalanıp, tutuklandı.

Olay, 31 Ağustos günü saat 12.30 sıralarında Seyhan ilçesi Havuzlubahçe Mahallesi’nde meydana geldi. Bedel Sümer, telefonla aradığı Mehmet Özdemir’den 2 bin teklik borcunu ödemesini istedi. Özdemir, damarlı yanıt verince tartışma imdi. Telefonu kapatan Eder Sümer, kuzeni Amaç Sümer ile birlikte motosiklete binip, Mehmet Özdemir’in yanına gitti. Eder ile Tasavvur Sümer, sokakta motosikletle gidiş halindeki Özdemir’e tabancalarla keder açtı. Silahtan sâdır kurşunlar Özdemir’in bacağına ve bu sırada sokakta giden Suriye uyruklu Muhammed Abdurrahman Iranlı’in göğsüne eski etti. Şüpheliler, motosikletle kaçtı.

OPERASYONLA YAKALANDILARÇevredekilerin ihbarı konusunda görüngü adına polis ve keyif ekipleri atıf edildi. İlk müdahaleleri yapılan Özdemir ile Iranlı ambulansla Adana Kent Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Muhammed Abdurrahman Iranlı, 3 Eylül haset yaşamını yitirirken, tedavisi tamamlanan Mehmet Özdemir ise taburcu edildi.Cinayet Kesim Amirliği ekipleri, görüngü yerindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyip, şüphelilerin eşkallerini belirledi. Ekipler, 2 bölüm geçmiş Hürriyet Mahallesi’nde düzenledikleri operasyonla 2 şüpheliyi yakalayıp, gözaltına aldı.

Emniyete götürülen şüpheliler, borcunu ödemesi için Mehmet Özdemir’in yanına gittiklerini, rastgele keskin açtıklarını öne sürdü. İşlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edilen Paha ve Garaz Sümer, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.Share: