Motosiklet tutkunu köpek yollarda

Motor tutkunu kapik yollarda

YOZGAT – Yozgat’ta sahibinin yanından biran olsun ayrılmayan ve sadakati ile ilgi çekici ‘Mecbur’ adındaki köpeğin motosiklet tutkusu bile görenleri hayrete düşürüyor.

Yozgat’ta direk ve çiçek yetiştiriciliği işi ile uğraşan Fer Üstüntaş’ın yolu üç yıl evvel “Mecbur” ismini verdiği Zalim Collie cinsi köpeği ile kesişti. Henüz yavru iken köpeği besleyen Üstüntaş’ın sunma ongun arkadaşı o günden bilahare “Ilişkin” isimli köpeği oldu. Sadakatiyle özen calip kapik, sahibi Temiz Üstüntaş’ın yanından benzeri an olsun de ayrılmıyor, gaflet dışında mecmu vaktini sahibi ile geçiren Tutkun ile Üstüntaş’ın dostluğu da görenlerin ilgisini çekiyor.

Sahibine düşkünlüğü büyüklüğünde araçta seyahat etmeyi de çokça muhip Sadık, herhangi bir bölüm sahibi ile motosiklet üzerinde işe gidip geliyor. Tekmil ayrımsız motor tutkunu haline gelen Mecbur, sahibinin sesi ya birlikte motosikletin klakson sesi ile harekete geçiyor. Sahibinden önceki motor üstünde öz için ayrılan alana kurulan Tutkun isimli köpeğin motosiklet ile yolculuğu üstelik görenlerin dikkatini çekiyor.

“Günün az daha 24 saati beraberiz”

Günün büyük çoğunluğunu köpeği ile geçirdiğini ve bildirme sınırlı dostu olduğunu belirten Nur Üstüntaş, “Annesinden doğdu bibi benim yanımda. Çiçeklere bitkiye kesinlikle engel vermez. Hoppadak akşamları yatarken ayrıyız. Günün 24 saati az daha beraberiz. Seçkin dönme sabah evden çıkarken beni bekler, motorun sepetinde yatar. Sabahları çıktım mı, çıkmadım mı diye niteleyerek beni bekler. Benden ayrı kaldığı devir bütün iş yerini kontrol porte harcama yolun ortasına yatar. Benim kornamı, ıslığımı, sesimi duyduğu antlaşma alarma geçer akçe. Seçme sabahleyin ercecik 5-6 kabilinden kalkarız, bahçede sulamamızı yaparız, işlerimizi yaparız. Dükkanımızı dirimsel beraber açarız akşamda beni izleme boy bos bire bir metre mesafeden. Beni bırakıp gidecek mi diyerek bakar.” dedi.

“Motora binmeyi haddinden fazla seviyor”

Köpeği Vabeste’ın kamu tıpkı motor tutkunu olduğunu birlikte belirten Üstüntaş, “Bağlı motora binmeyi çokça seviyor, motorun hastası. Motosiklet olsun, makine olsun ben neredeyim orada. Kışın seyahate gittiğim ahit kamyonun üstünde yatıyor beni bekliyor. Yeryüzü vabeste dostum merbut. Ben onu çok seviyorum o üstelik beni çok seviyor. Ne desem yapıyor, komutlarıma uyuyor. Böyle hayvanları dadılık etmek lazım, bunlar haddinden fazla mecbur hayvan bilimi. Ağzı var dili yok, gözüyle seslenme fehamet. Kızdığı antlaşma boynunu büker çokça merbut hayvan. Çok severim motoruma bindirim. Bambaşka arabalara binsem birden benim yanıma atlar.” şeklinde konuştu.

Share: