Montella: “2 deplasman maçı, bize ne ayırmak istediğimizi gösterecek”

– Montella: “2 deplasman maçı, bize ne ayırmak istediğimizi gösterecek”

Adana Demirspor, Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürüyor

Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella:

“Gaziantep maçından tıpkısı sürü yanıt bulacağız”

ADANA – Spor Kıç Süper Yığın ekiplerinden Adana Demirspor’un Maharet Direktörü Vincenzo Montella, “Yoğun oynayacağımız 2 deplasman maçı bize ne düzenlemek istediğimizi gösterecek. Gaziantep maçı bizim açımızdan tıpkı sürü karşılık bulacağımız, kök tıpkı karşılaşma olacak” dedi.

Ligde 17 puanla 2. tam kâin Adana Demirspor, cuma namazı haset 20.00’de deplasmanda oynayacağı Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Adana Demirspor Tesisleri’nde Beceri Direktör Vincenzo Montella yönetiminde hazırlıklarını sürdüren gökçe-lacivertli takım, antrenmanlara ısınmayla başladı. Koşuyla bitmeme eden antrenman, pas organizasyonları ve güçlükle alan oyunuyla tamamlandı. Antrenman öncesi gazetecilere mütekellim Adana Demirspor’un Maharet Direktörü Vincenzo Montella, Galatasaray maçında kaybettikleri 2 benek üzere ümitsiz olduklarını söyledi. İtalyan teknikçi, “Gayet iyi oynadığımız aynı maçtı. Kora kor aynı savaş vardı sahada. Kırmızı kurnaz, oyunu etkiledi. Al karttan sonraları çokça iyi savunma yaptık ama golü seçmek amacıyla de mücadele verdik. O yüzden futbolcularımızın hem fiziksel hem bile zihinsel yerine çok aşkın enerji sarf ettiği tıpkısı karşılaşma oldu. Genel olarak baktığımızda iyi oynadığımız, sonucu küşade aynı maçtı” diyerek konuştu.

“Rekabet seviyesi yükseldi”

Spor Ayak Süper Grup’deki rakiplik seviyesinin arttığını tamlayan Montella, “Rekabetin seviyesi az buçuk henüz yükseldi. Konyaspor, serencam 2 senedir şaşırtmaya devam ediyor. Böyle dahi bitmeme ediyorlar. Başakşehir de güçlenmiş bire bir mızıka namına gözüküyor ve sonuna kadar rekabet edecekleri mesajını vermiş oldu. Böyle yüksek seviyeli maçların oynanması zait bire bir boyut, herkesi bahtiyar değer” ifadelerini kullandı.

“2 deplasman bize hangi ayırmak istediğimizi gösterecek”

Sıkışık deplasmanda oynayacakları Gaziantep FK ve Kasımpaşa maçlarının kendileri açısından mehabetli olduğunu vurgulayan Vincenzo Montella, Gaziantep FK maçının öneminden dahi bahsederek şunları söyledi:

“Ayrımsız sarıklı tek ant akilane futbolculara yahut doğru yönetime sahip olmadan bire bir şey yapamaz. Onlar oldu mu böyle sonuçlar ortaya çıkıyor. Onların sayesinde tığ buralara büyüklüğünde geldik. Üst Üste 2 deplasman oynayacağız. Bu 2 deplasman bize ne açmak istediğimizi gösterecek. Zihnî yerine beğenmek istediklerimizi sahaya yansıtmamız gereken 2 maçımız var. Bu müsabakalardan tığ kendimiz üzere bu cevapları alacağız. Gaziantep’te tıpkısı ara liderdi. Tekrardan ayağa kalkmak isteyecektir öz taraftarının önünde. Temel tıpkı karşılaşma olacak. Bizim açımızdan bire bir sürü cevap bulacağımız tıpkı maç bekliyor bizi.”

“Rakipler herhangi bir ant rakiplerimizdir”

Katar’üstelik 21 Son Teşrin-18 Çatlak tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Kupası öncesi 4 deplasman maçı oynayacaklarını, ancak kendileri açısından mütebeddil benzeri şeyin olmadığını aktaran tecrübeli antrenör, “Baktığınızda ligin ilk yarısındaki fikstür, oynayacağımız maçlar açısından bedel kabilinden gözükmüyor. Ancak sahaya çıktığımızda rakipler herhangi bir devir rakiplerimizdir. Tığ her ant rakibe bakarak hazırlanıyoruz. O yüzden haddinden fazla ayrımsız özdek değişeceğini düşünmüyorum” dedi.

Bonkör Güler: “Gaziantep’e 3 fakül üzere gideceğiz”

Defans oyuncularından Ahi Güler ise takımın seviyesinin dal düzeye çıktığını belirterek, “Bundan Sonra öyle tıpkı seviyeye geldik kim Galatasaray veya Fenerbahçe ile berabere oynarsak, kaybedersek üzülüyoruz. Bu güzel benzeri öz. O yüzden Galatasaray maçını unutup amut Gaziantep maçına hazırlanmaya başladık. Gaziantep’e 3 nokta için gideceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Kendimi daim amade tutmaya çalışıyorum”

Zat performansının birlikte her sabık çağ arttığını anlatan Güler, “Benim üzere pres ve stresli günler geçti. Eşim yanımda yoktu, Almanya’daydı ve yalnızdım. Öz kendime stres yaptım. Ancak Galatasaray maçı benim açımdan ferah geçti. Galatasaray’a cebin oynamamız beni motive etti. Bu bizim işimiz, sabah akşam hazır olmamız geçişsiz. Şayet bu maçta amade olmayıp kırıcı takat sınırı sergileseydim hocamız, taraftarımız ve eksiksiz zümre üzülecekti. O yüzden kendimi daima amade tutmaya çalışıyorum.”

Assombalonga: “Gol atmak istiyorum”

Takımın forvet oyuncularından Demokratik Kongolu topçu Britt Assombalonga ise Gaziantep maçında gol alaşağı etmek istediğini söyleyerek, “Şu ana kadar haddinden fazla bereketli gittiğimizi söyleyebilirim. Umarım böyle bitmeme ederiz ve istediğimiz sonuçları alırız. Bu futbol ve ihtiyat kalmakta alışılagelen bir durum. Elimden gelenin bildirme iyisini yapıp devam etmek istiyorum. Gaziantep maçında birlikte oynadığımda elimden gelenin genişlik iyisini yapıp gol atmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: