Milli Eğitim Bakanı Özer, Ankara Erman Ilıcak Olgun Lisesi Açılış Töreni’nde konuştu Açıklaması

Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 terbiye tedrisat yılı hazırlıkları amacıyla kamu okullara mecmu 3,1 milyar liralık tahsisat ve 130 milyon yardımcı hakikat gönderildiğini bildirdi.

Ankara Erman Ilıcak Selen Lisesi Açılış Töreni’nde mütekellim Nazır Özer, Rönesans Terbiye Vakfı üzerinden Türkiye’nin herhangi bir noktasında yetişkin eğitim bilimi yatırımları yaptıkları amacıyla Uyanış Holding Başkanı Erman Ilıcak’a teşekkür etti.

Malatya’bile bile Erman Ilıcak Olgun Lisesi’nin açıldığını hatırlatan Özer, Ankara’birlikte açılışı yapılan lisenin fiziksel imkanlarının Malatya’daki okuldan çok henüz kuvvetli olduğunu belirtti. Özer, bu okulların MEB’in yaptığı okullara de örnek oluşum edeceğini söyledi.

2022-2023 eğitim bilimi tedrisat hazırlıklarının kudretli şekilde yürütüldüğünü bildiren Özer, “Hazırlanan 130 milyon koruyucu gerçek, parçalanmamış illerimize ve okullarımıza gönderildi. Zaman bakımından öğüt kitabı ve havari mahiyet gitmeyen meslek Türkiye’de kalmadı. Bakir eğitim bilimi tedrisat yılı hazırlıkları amacıyla 3,1 bilyon lirayı okullarımıza gönderdik.” diyerek konuştu.

“Yaklaşık 500 bin bala meslek öncesi eğitimle tanışacak”

Icra Vekili Özer, yıpranmamış eğitim talim yılında 1400 bakir anaokulu ve 10 bin 100 eskimemiş ana sınıfıyla yetişkin hizmetin verileceğini anlatarak, kısaca 500 bin çocuğun okul öncesi eğitimle tanışacağını açıkladı.

TBMM Milli Terbiye, Hars, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, Ankara Valisi Vasip Delice ile Rönesans Ana Ortaklık Başkanı Erman Ilıcak’ın bile katıldığı törende, Itri Sunturlu Sanatlar Lisesi öğretmenleri konser verdi.

Konuşmaların arkası sıra Erman Ilıcak’a teşekkürname plaketi veren Özer, beraberindeki astronomi ve katılımcılarla okulun açılışını yaptı.Share: