MHP’li Özdemir, Kayseri’de “Yavaş Yavaş 2023” programında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, 6’lı masayı eleştirerek “Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 evet bile 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bire bir bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin eksantrik bir öz yapmanız geçişsiz.” dedi.

MHP Kayseri İl Başkanlığından yapılan bağlanmış açıklamaya göre, MHP’nin “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Tefhim ve Aydınlatma” programı, Özvatan ve Sarıoğlan ilçelerinde gerçekleştirildi.

Özdemir, programlarda yaptığı konuşmada, CHP’nin izlediği siyasetle Türkiye’nin milli güvenliğini yıldırma ettiğini savundu. “Atatürk’ün partisi” olduğunu tez fail CHP’nin, Atatürk’ün hep ilkelerinden uzaklaştığını, başta PKK, FETÖ ve DHKP/C tevessül etmek üzere zorlu haddinden fazla terör örgütü ile tıpkı safta buluştuğunu öne süren Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de CHP’nin izlediği siyasette erek edilen bahis nedir, diyerek şöyle tıpkısı baktığımızda, toplumdaki huzursuzlukların arttırılması, milli kontak ve beraberliğimize kasteden terör örgütlerinin dayanç ve düzlük kazanmasına cevaz edilmesi, özellikle üniversiteler başlamak için çok açık aynı sahada anarşizmin baştan canlandırılması ve bire bir zamanda tutum ile alakadar gündemlerini da dikkate aldığınızda ortalık spekülasyonu birlikte yaparak vatandaşımızın huzurunun bütünüyle kaçırılması eylemlerinin tamamını içerdiğini görüyoruz. Bunun da akıllıca olmadığını göstermek geçişsiz. Dolayısıyla CHP sergilediği bu siyasi metot ile bu arada tıpkı bakıma Türkiye’nin milli güvenliğine da yıldırma oluşturmaya başladığı gerçeğini bizlere bakarak göstermiştir.”

“HDP ile gelişigüzel giriştikleri ayrımsız iştirak süreci var”

Özdemir, 6’lı masada yaşanan serencam gelişmeleri dahi değerlendirerek “inhitat ittifakı” yerine tanımladıkları partilerin aylardır aynı araya geldiklerine ve 6-7 buluşma gerçekleştirdiklerine işaret etti. Bu süreçte hükümetin görevi başında, vatandaşın yaşadığı her soruna hal bulma noktasında çaba gösterdiğini vurgulayan Özdemir, şöyle konuştu:

“Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 evet üstelik 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bir bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin başka bir öz yapmanız geçişsiz. Milletin huzuru kaçıracak biçimde, pek çokça terör örgütünün yarmak istediği biçimde, bu milletin huzuruna, istikrarına kastedecek söylemlerden kaçınmanız lazımdı. Bunu yapmadınız. HDP ile alay malay giriştikleri bir iştirak süreci var. Buna en esasen beri ‘Bu siyasi partiyle ortağız’ diyemiyorlar. Benzeri büyükşehir belediye reisi çıkıyor, PKK yıldırı örgütünün politik uzantısı, HDP’nin başındaki isimle ait övgü komple sözler söylüyor. Bire Bir isme İP’in başındaki hanımefendi ‘kahvaltı masasında buluşmak bizi bahtiyar eder.’ diyor.”

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ise teşkilatlarla gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını tabir ederek çalışmayı perestiş akseptans eden, milli ve manevi değerlere önem veren, hizmette fedakarlıktan kaçınmayan aynı davanın takipçisi olduklarını aktardı. İncetoprak, 2023 seçimlerinde Topluluk İttifakı’nın değişmez zaferini bütün birlikte kutlayacaklarını kaydetti.

Özdemir, MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli’nin Kayseri’birlikte 18 Ilkgüz Alım Satım haset gerçekleştireceği mitinge umum vatandaşları nida etti.

Share: