MHP’li Öncü: Kürtlerin esas düşmanı PKK ve HDP’dir

MHP Sazak Saylav Olcay Kılavuz Gemisi, Kürtlerin mahiyet düşmanının PKK ve HDP olduğunu belirterek, “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Kürt düşmanı; 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını alan, evlerini yıkan, yakan, iş yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza herhangi bir nev zalimliği işleyen PKK ve onun uzantısı HDP’dir” dedi.

MHP’nin ‘İl toprak Ifham ve Aydınlatma’ toplantılarının peşi sıra ‘İlçe kaymakamlık Anlatma ve Aydınlatma’ toplantıları kapsamında tıpkısı yıldız bilimi Şırnak’a geldi. 3 gündür çalışmalarını sürdüren heyette, MHP İstanbul Saylav Ikbal Yiğitlik, Mersin Saylav Olcay Öncü, Tarz Yönetim Kurulu üyesi Beşir Tatar ve Biçim Disiplin Kurulu üyesi Özmen Kahraman Giray Erdemir, Şırnak İl Başkanı Halil Tatar ve öğür üyeleri düzlük aldı. İlçeleri gezen ve mütenevvi toplantılar gerçekleştiren astronomi, esnafla da tıpkısı araya geldi.

‘KÜRTLERİN HAMUR DÜŞMANI PKK VE HDP’DİR’Programın sonuç gününde Şırnak Üniversitesi 15 Orak Ayı El Erki ve Kurultay Merkezi’nde partililer ile güruh düzenleyen milletvekilleri haftayı değerlendirdi. Burada konuşan MHP Mersin Ağacı Saylav Olcay Kılavuz Kaptan, Kürtlerin gerçek düşmanının PKK ve HDP olduğunu rapor ederek şöyle konuştu: “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Tıpkı evladınız, kardeşiniz kendisine huzurunuzdayım. Kürt düşmanı 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını düzlük, evlerini yıkan, yakıcı, aksiyon yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza rastgele soy zalimliği özne PKK ve onun politik uzantısı HDP’dir. Bu böyle bilinmeli. Tığ şunu kemiksiz tıpkı şekilde anlatım edelim. Bölgeyi istismar eden, PKK terör örgütüne ve onun siyasal uzantısı olan HDP’yi kollayarak insanlarımıza kötülük yöneltmek istiyorlar. Zımnında tığ bunlara pekâlâ gezi olaylarında, hendek barikat operasyonlarında, 15 Orak Ayı’bile ve sonrasında yanıt verdiysek, tasavvur verdiysek, kadın şu seçimlerde önümüzdeki seçimlerde da dünyaya hep alay malay aktif tıpkı tasarı verelim. Hangi yapalım, Şırnak’tan MHP namına aynı mebus çıkartalım, hepsine çok güç bir tokat vuralım. Bunu Şırnak ve Şırnaklılar aşağı türe ediyor.”

Konuşmaların arkası sıra yıldız bilimi, Güçlükonak’ta temaslarda mevcut olmak için Şırnak’tan ayrıldı.

Share: