MHP’li Akçay, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katıldı

MHP Kadro Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa’nın Kula ilçesinde planlı “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Küçük Asya” programına katıldı.

Akçay, Yunus Emre Firez Merkezinde gerçekleştirilen programda, Türkiye’nin Suriye’birlikte yıldırı örgütlerine cebin yürüttüğü operasyonların önemine değindi.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erkan Akçay, şunları kaydetti:

“Sakarya Savaşı’nın nerede yaşandığını bile bilmezseniz tek madde de bilmezsiniz, tek dahi öngörünüz olmaz. Gelişmemiş tıpkısı kıyas, Sakarya’da konuşma yapıyor, ‘Biz Sakarya Savaşının bildirme kanlı muharebelerinin yapıldığı kentteyiz’ diyor. Mesafeye bakıyorsun, 360 kilometre ayırt var. Sakarya Meydan Savaşı’nın yapıldığı düz ile Cumhuriyet Altını Umum Partisi Genel Merkezi’nin arası ölçtüm 60 kilometre. Muhterem on paralık mi Polatlı’dan geçmedin, Polatlı’dan çıkınca solda Mehmetçik Anıtı ve Kurtuluş Savaşı, Sakarya Savaşı Müzesi var. Sağda, Doğa Tepe Anıtları var. Huy Bayır Anıtları Sayın Genel Başkanımız Izzet Bahçeli’nin başvekil yardımcılığı esnasında yaptırılmıştır. Çünkü Sakarya Savaşı bel tepe savaşılarak gerçekleşmiştir. Sakarya Nehri’nin doğusunda, Ankara’nın batısında, Polatlı ve Haymana’yı içine alan 100 kilometrelik tıpkısı eşkal üstünde gerçekleşmiştir. Bu çarpışma dünya literatürüne sunma hunriz kayran muharebelerinden birisi yerine geçmiştir. Ermiş Atatürk’ün ‘Hattı sahabet yoktur, sathı koruma görevlisi vardır. O yüzey bütün vatandır. Vatan toprağı kanımızla sulanmadıkça asla düşmana terkedilemez’ sözü hem askeri literatüre aynı öğreti yerine geçmiştir hem bile savaşın stratejisini belirleyen sözlerdir. Eğer tıpkı fırka lideri, bile Atatürk’ün kurduğu benzeri partinin umumi başkanı olduğunu argüman fail bire bir can bu büyüklüğünde gösterişsiz tıpkı bilgiyi bilmiyor ise vah hallerine. Bu dip tıpkı cehaletin, büyük ağır sıklet aynı şuursuzluğun eseridir.”

Programa, MHP MYK Üyesi Ulvi Uçak, Manisa İl Başkanı Murat Öner, Kula Belediye Reisi Hüseyin Kele, Selendi Belediye Reisi Nurullah Kavga ve YANLIŞSIZ Tümen İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ile partililer katıldı.Share: