MHP Umumi Komutan Yardımcısı Verimli Sarp, Gümüşhane’de partililerle aynı araya geldi Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Selek Sert, “Bizim ‘zillet ittifakı’ namına tanımladığımız bu ölümlülük ittifakı, Topluluk İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti hele henüz tadacaktır.” dedi.

Dik, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığını ziyaretinde, Topluluk İttifakı kendisine Haziran 2023’birlikte olması memul seçimlerde lüzum Cumhurbaşkanlığı noktasında gerekse TBMM oyun noktasında ulaşabilecekleri en son orana ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

Bölge ve illerde toplantılara devam ettiklerini, partililerin yanında muhtarlar, sivil topluluk örgütleri ve sendika temsilcileriyle bile tıpkısı araya geldiklerini anlatan Yalçın, milletin derdini dinleyip çözüm yolu aramaya gayret ettiklerini vurguladı.

Sarp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin Cumhur Reisi adayı olduğunu anımsatarak şu değerlendirmede bulundu:

“Bu tarafımızdan açıklanmıştır. Daha sonra de SELIM Öğür tabiatıyla yerine Cumhur Reisi adayını belirtmek kanalıyla yola çıkılmıştır. Bu noktada Cumhur İttifakı’nın rastgele problemi gözükmüyor. Haddinden Fazla şen tıpkı şekilde Sayın Cumhur Reisi’nın karşısına seçkin birtakım çıkarırsalar çıkarsınlar sükse elde edemeyecekler. Bizim ‘zillet ittifakı’ namına tanımladığımız bu şer ittifakı, Cumhur İttifakı karşısında siyaseten mağlubiyeti hele daha tadacaktır. Arkadaşlarımızın sahayı karışmak vasıtasıyla elde ettiği sonuçlar umumi merkezimizde değerlendirildiğinde, biraz evvel ifade ettiğim akıbet çok abat bir şekilde ortaya çıkıyor.”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, celi küşayiş kalkmak suretiyle esasen seçileceğine dikkati calip Dik, “TBMM’birlikte ise Topluluk İttifakı’nın kalifiye benzeri çoğunluğa ulaşması gerekir. Orada birlikte çoğunluğu elde etmemiz gerekir kim Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz bu eskimemiş sistemi, bundan sonraki süreçte domestik yerine oturtalım, Türkiye’nin meselelerini bu dizge üzerinden çözelim. Bugüne kadar bir nice ayıp tamamlanmıştır.” diye niteleyerek konuştu.

Yalman, yeni kanunlarla eksiklerin tamamlanarak haziran seçimlerine yetiştirilmeye çalışıldığını dile getirerek şöyle devam etti:

“beraber vatandaşlarımızı çok yakından ilgili hesaplı meseleler, 3600 eklenmiş koku, EYT, yeniden sözleşmeli insanlarımızın kamuya, kadroya aktarılma mevzuları üzerinde çalışılmaktadır. Ister SELIM Öğür gerekse MHP’nin programlarında, beyannamelerinde hangi vadedildiyse bütünü yavaş yavaş yerine getirilmektedir. Bu yılbaşı bakımından bile biraz önce saydığım konular üzerinde çokça kısık gelişmeler olacak. Vatandaşı rahatlatmaya çalışacaktır bulunan siyasi kuvvet. Minimal ücrette güç tıpkısı artma sağlandı, ocakta elan ilavesi hesabına getirilecektir. Bu konularda hiçbir endişeniz olmasın. Bittabi ki bu noktada vatandaş temizlenmek, rahatlatılmak mecburiyetindedir. Bu bile mevcut Topluluk İttifakı’nın, siyasal iktidarın sorumluluğundadır. Bu beyin içerisinde seçime gidiyoruz.”

Gelecekten umutlu olduklarının birlikte altını çizen Sert, şunları kaydetti:

“rastgele endişemiz namevcut. Ilgi ederseniz siyasi rakiplerimiz yavaş yavaş dökülmeye başladılar. Kendi içlerinde anlaşamayan 6+1 dediğimiz yapı zannediyorum önümüzdeki günlerde bu birlikteliklerini ortadan kaldıracaklar, herkes zat yoluna gidecek. İster sırtlarını HDP’ye dayasınlar, isterse bu konvansiyon sırtını bire bir yandan HDP üzerinden PKK’ya, farklı taraftan FETÖ’ye dayandırsınlar bu ülkede iktidarı ele geçirmeleri gibi olmayacaktır. Zira MHP vardır.”Share: