MHP Takım Başkanvekili ve Manisa Mebus Akçay’dan 6’lı masaya anif sözler: Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız

Milliyetsever Akıntı Partis Kol Başkanvekili ve Manisa Saylav Erkan Akçay, memleketi Manisa’birlikte düzenlenen tıpkısı matbuat toplantısında 6’lı masa için alışılmamış sözler sarf etti.

“6’LI MASA SİYASİ GERİCİLİK YAPIYOR”

MHP’li Akçay, 6’lı masayı “gevezelik masası” namına tanımlayarak, “2023 seçimlerine akıllıcasına takvimin ilerlediği günlerde geçtiğimiz 2 sene önce benzeri ‘6’lı masa’ kuruldu. Muhtelif isimlerle ifade ediliyor. Tekraren bir araya geldiler saatlerce konuştular. Ben bu masaya ‘Laklak masası’ diyorum. Toplanıp 5 saat konuşuyorlar, muhtemelen bu 5 saatin 4 saatini bile Davutoğlu konuşuyordur. Ortada hiçbir yöntem namevcut. Ortaklaştıkları proje program yok. Benzeri ara ‘güçlendirilmiş mebus sistem’ dediler altını dolduramadılar. Elhak eskimemiş yönetim sistemiyle parlamentomuz daha dallı güllü ağıl geldi. Sakat sisteme o hükümet krizlerinin, darbelerin, vesayetlerin, cumhur reisi seçimleri krizlerine kafasız benzemek istiyorlar. O yüzden politik irtica yapıyorlar” dedi.

“YAPTIKLARI, YAPACAKLARI ŞİMDİDEN BELLİ”

6’lı ittifakın Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin Türkiye üzere aldığı kararlara uyma taahhüdünü hatırlatan Akçay, “Gücük Ay ayında aynı demeç yayınladılar o bildiride Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği’nin Türkiye üzere aldığı bütün kararlara uymaya üstlenme ettiler. Azgın tıpkısı husus. Türkiye’yi bölüp parçalayacak, teröristleri azdıracak ne büyüklüğünde karar varsa bunlar akseptans edecekler. Bunu üstenme ediyorlar. Yaptıkları, yapacakları şimdiden galiba” diyerek konuştu.

“YERLEŞME DÜZENİNİ BİLE TARTIŞTILAR”

Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar benzeri habitat düzenine da tartıştılar. Bilahare yemeni masada karar kıldılar. 6’lı masanın diğer tıpkısı adı birlikte ‘yemeni masa’. Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere öz saygı etmez. Bunların yer münhal özellikleri bu. Değirmi tıpkı inikat yordamsız bire bir anlaşma. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız, ulus sizin neyinize saygınlık etsin”

Share: