MHP Kol Başkanvekili Akçay’dan 6 ihtilaf partisi liderine “namzet” eleştirisi Açıklaması

MHP Kadro Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, 6 muhalefet partisi liderinin alay malay aday çıkarmakta zorlandıklarını savunarak, “Elan adayını çıkaramamış, ‘Tığ seçimi kazanacağız.’ diyorlar. Mecburen adaylarını ya Amerika evet Avrupa belirleyecek.” dedi.

Partisi vasıtasıyla Turgutlu ilçesindeki Mesadet Özcan Konuşma Salonu’nda planlı “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Rum” programına katılan Akçay, Türk Devletleri Teşkilatının önemini giderek artırdığını söyledi.

Sekiz devletin katılımıyla kurulan teşkilatta Macaristan ve KKTC’nin rasatçı uzuv olduğunu, bu ülkelerin de umum uzuv olacaklarını anlatan Akçay, “Ego inanıyorum ki Balkan devletlerinden dahi katılanlar olacak, sıraya girenler olacak ‘biz de girelim’ diye” ifadesini kullandı.

Muhalefet liderlerinin oluşturduğu “altılı masa”yı eleştiren Erkan Akçay, bu masanın görünenleri ve görünmeyenlerinin bulunduğunu dile getirdi.

Masanın altında HDP, ayaklarında ise Avrupa Konseyi, ÇAKER ve Avrupa Birliği’nin bulunduğunu argüman eden Akçay, şöyle konuştu:

“Özen ederseniz masa yazma, illet yemeni? Bunlar günlerce masanın neresinde oturacaklarını tartıştılar, yerlerini beğenmediler. Müntehip belli, örtüsüz, kesin, mahiyeti, sınırı galiba bir adaya mı oy verir, ne olduğu belli olmayan adaya mı düşünce verir? Daha adayını çıkaramamış, ‘Biz seçimi kazanacağız.’ diyorlar. Hani? Adayın bulunmayan senin. Seçimlerden bilahare mı çıkaracaksınız adayınızı? Intihabat geldi çattı. Zımnında aday üstelik çıkarmakta zorlanıyorlar. Mecburen adaylarını evet Amerika evet Avrupa belirleyecek. Bunların taahhütleri var: ‘Tığ altılı ganyan masa adına Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin hep kararlarına uymayı üstenme ediyoruz.’ dediler. Bunlar millete üstlenme vermediler, taahhütlerini KÖLE’ye, AB’ye veriyorlar. Biz diyoruz kim planınız, programınız nedir, bu millete sözünüz nedir? Bu millete verdikleri tıpkısı saraka yok.”

Programa partinin MYK üyeleri Yüksek Tayyare ve Mehmet Ödevli, İl Başkanı Misyon Öner, İlçe Başkanı Serkan Başlangıç ile Turgutlu Endüstri ve Ticaret Odası Başkanı Faruk Kültürlü de katıldı.

Programın arkası sıra Akçay, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol’a ve kaymakamlık esnafına ziyarette bulundu.Share: