MHP Ekip Başkanvekili Akçay, Manisa’da matbuat mensuplarıyla buluştu Açıklaması

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Mebus Erkan Akçay, daha çok Türkiye’nin kişi gündemini belirlediğini, ayrıksı güçlerin gündemiyle akım etmediğini ve özgür aynı dış yöntem izlediğini söyledi.

Kentte fariza özne gazetecilerle Şehzadelerpark’ta tıpkısı araya mevrut Akçay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur İttifakı ile oluşan abra ortamı yardımıyla, Kovid-19 salgını nedeniyle bir nice büyüklük ekonomisinin küçüldüğü dönemde Türkiye’nin büyüdüğünü anlatım etti.

Son 1 yıldır dövizin yükselişi ve şişkinlik nedeniyle sıklet yaşandığını dile getiren Akçay, ölçülü çalışmalarla gelecek aylarda bu enflasyonun ağırlığının henüz birkaç şiddette hissedileceğini belirtti.

Türkiye’nin dış politikada muhteşem başarılar elde ettiğini vurgulayan Akçay, şöyle bitmeme etti:

“Imdi Türkiye, lüzumlu bölgesi lüzum dünyadaki meselelere mahkum değil, hakim bir talih haline gelmiştir. Artık Türkiye kendi gündemini belirlemektedir, bambaşka güçlerin gündemiyle cereyan etmemektedir. Müstakil bire bir dış politika izlemektedir. Burası çokça enteresan, bu kapsam Türkiye karşıtlarını tasalı şayan amma içimizde bazen aykırı kesimleri niçin erinçsiz paha onu çakmak türlü değil. Bundan kurum duymaları ve bindi vermeleri gerekirken tıpkısı bakıyoruz, Türkiye düşmanı yabancılardan evvel bunlardan ses çıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mız bire bir politika açıklıyor, ilk CHP sözcüleri, Kılıçdaroğlu kötülemeye ve baltalamaya çalışıyor.”

Altılı Ganyan masanın ülkeye alnaç verecek hiçbir politikasının olmadığını savunan Akçay, “Küçük Ay ayında aynı beyanat yayımladılar. O bildiride bir tane söyledikleri husus, ‘Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyinin Türkiye üzere aldığı hep kararlara uymayı taahhüt ediyoruz.’ dediler. Korkunç benzeri özdek bu. Türkiye’yi bölüp, parçalayacak, teröristleri azdıracak ne kadar değişmeyen varsa bunlar kabul edecekler. Yapacakları şimdiden mahsus.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün ile MHP Manisa İl Başkanı Garaz Öner birlikte katıldı.Share: