Meteoroloji’den iki büyükşehre kritik ikaz! İstanbul ve Ankara’ya bora geliyor

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü yoluyla, 28 Ağustos- 1 Ilkgüz tarihleri aralığına ilgilendiren hava durumu raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice memleket üzere boğanak yağış uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya bakarak İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağış beklenirken gelgel sıcaklıklarında biraz derecelik düşüş meydana gelecek. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde faziletkâr sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağış görülecek olan bölgelerde kıvılcım değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan mukayyet açıklamada, “Yapılan son değerlendirmeler ve radar verilerine göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın kuzey ve batısında kısa kesiksiz asuman gürültülü sağanakların yerli yerine akva olması beklendiğinden bedaheten dominant, su baskını, yıldırım, yerli komple yağışı ve yağış takkadak sağlam rüzgar kabilinden olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

KARADENİZ’DAHI BILE YAĞIŞ VAR

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre ise: Ülkemizin yıldız ve batı kesimlerinin modüler ve düzlük yer çokça bulutlu, İç Iye (Denizli dış), İç Küçük Asya’nun kuzeybatısı, Mağrip Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Mutedil Karadeniz, Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının çöz kesimleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinin yerel oluşmak üzere bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı, özge yerlerin bir iki bulutlanmış ve belirtik geçeceği aritmetik ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda domestik yerine sağlam olması bekleniyor.Share: