Meteoroloji’den Gün Doğusu Anadolu’nun Doğusu İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Maşrık Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve sıkıntı uyarısı yaptı. Cumartesi günü sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın cenup yönlerden kuvvetli ve yer düzlük gelişmemiş mütemadi sıkıntı şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Ilkgüz Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Dert, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de güney yönlerden kuvvetli 50-70 km/saat ve vadi saha gücük mütemadi sıkıntı 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgarın; Şarki Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve saha düz gelişmemiş devamlı sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ongun ve fidan devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı tetik ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: