Meteoroloji’den bora uyarısı! 4 kesim, gök patırtılı bora yağışın etkisi altına girecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, 4 bölgede gök ses bora yağmur bekleniyor.

MARMARA, VELI, AKDENİZ VE KARADENİZ ETKİLENECEK

Rapora bakarak ülkemizin kuzey, iç ve garp kesimlerinin parçalı ve meydan vadi çok bulutlu, Marmara’nın doğu akarsu, Mağrip Akdeniz, İç Küçük Asya (Sivas ve Kayseri dünya), Mağrip ve Itidalli Karadeniz, Şark Karadeniz kıyıları, Afyonkarahisar, Denizli, Adana ve Mersin Ağacı çevreleri ile Hatay’ın ağız kesimlerinin boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı, farklı yerlerin bir iki bulutlu ve meydanda geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların bu sabahleyin saatlerinde Kalaba ve Giresun çevrelerinde yerel namına kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK DEĞİŞMEYECEK

Hava sıcaklıklarında kebir bir farklılık olmayacağı aritmetik ediliyor. Rüzgarın alelumum kuzey ve kuzeybatı, yurdun cenup ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden mutedil kuvvette; Marmara ile Kıran Ege’de yıldız yönlerden akva (40-70 km/saat) kendisine esmesi bekleniyor.

Yağışların; bu sabahleyin saatlerinde Cıvıl Cıvıl ve Giresun çevrelerinde yerel adına kuvvetli olması beklendiğinden sel, taşkın, saika, toprak kayması, yağmur anında kuvvetli rüzgar, yerli yoğun yağışı kadar olumsuzluklara alın titiz ve müdebbir olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın; Marmara ile Kıran Ege’de şimal yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) yerine esmesi beklendiğinden ongun ve amut devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: