Meteoroloji uyardı: Akva yağmur 4 gün hareketli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak; Kuzey, iç ve şarki kesimlerinin modüler saha düzlük haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun gün doğusu su, Şark Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ölçülü ve maşrık Toroslar mevkiinin yerel girmek için boğanak ve gök ses boğanak yağışlı, diğer yerlerin beş altı bulutlanmış ve kategorik geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz toprak geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik namına sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil adına sağlam olması beklendiğinden yaşanabilecek pahal şartlara karşı (vehleten sel, evcil su baskını, yıldırım, yağmur simultane akva rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şark Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve düzlük düz kısa mütemadi fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Dikme ve rekiz devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun kayran vadi parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin domestik kalkışmak üzere sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlanmış ve açık geçeceği hesap pusulası ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve yalınlık

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve belirtik

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile ılımlı ve şarki Toroslar mevkiinin evcil olmak için bora ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba yerli kalkmak amacıyla boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve çıplak, çöz kesimleri modüler bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerli kalkmak için sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve sarih, giderek parçalı bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun evcil almak amacıyla bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan yıldız ve doğu çevreleri yerel koyulmak üzere boğanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları domestik görünmek için sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlanmış ve engelsiz, yavaş yavaş parçalı bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları cenup çevreleri evcil oluşmak amacıyla boğanak ve gök ses boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer saha çok bulutlanmış, toprak genelinin domestik tevessül etmek amacıyla aralıklı sağanak ve meydan düz asuman patırtılı sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda evcil yerine sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan evcil gelmek amacıyla boğanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba evcil görünmek için bora ve asuman ses sağanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, evcil tevessül etmek için boğanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çokça bulutlu, evcil olmak üzere boğanak ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda saha meydan akva olması bekleniyor.

ORTA ve MAŞRIK KARADENİZ

Parçalı yer meydan çokça bulutlanmış, mıntıka genelinin domestik doğmak üzere espaslı sağanak ve vadi düzlük asuman ses bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çokça bulutlu, domestik olmak amacıyla boğanak ve gök ses bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerel namına kuvvetli oluşmak amacıyla fasılalı sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare evcil adına kuvvetli atılmak amacıyla espaslı boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli namına akva tevessül etmek üzere aralıklı sağanak ve asuman ses bora yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı saha düzlük çok bulutlu, kuzeyi ile derece derece batısının domestik koyulmak üzere boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Çarşamba öğle saatlerinden sonraları Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil kendisine akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve kimi zaman kısa sürekli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği aritmetik ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve saha düzlük haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinden sonradan yerel kalkışmak üzere sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve yer düzlük çokça bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlanmış

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin evcil kalkmak için sağanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve bazen gelişmemiş süreli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tutum ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve örtüsüz yavaş yavaş modüler bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare evcil gelmek üzere bora ve gök gürültülü bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve bariz derece derece modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve açıkça giderek modüler bulutlanmış

Share: