Mersin’de PKK ile DEAŞ’a şafak operasyonu: 13 gözaltı

Mersin Ağacı’de PKK ile DEAŞ’a şafak operasyonu: 13 kontrol

Mersin Ağacı’de yıldırı örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda 9 PKK/KCK ile 4 DEAŞ şüphelisi gözaltına alındı

MERSİN – Mersin Ağacı’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda 9 PKK/KCK ile 4 DEAŞ şüphelisi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Ağacı Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaş ile İstihbarat Idarehane Müdürlüğü ekipleri, silahlı terör örgütü PKK/KCK ile DEAŞ’a yönelik 6 aylık faaliyet yaptı. Yapılan çalışmalar sonucunda PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/ YPG içerisinde cümbüş gösteren yıldırı örgütünün deneyimsizlik yapılanması güdümünde örgütsel toplantılara katılan, kombinasyon fail ve yıldırı propagandası yapan 11 bed belirlendi.

DEAŞ’a müteveccih yapılan çalışmalarda ise terör örgütünde sorumlu düzeyde zindelik gösteren, maliye yapılanması içerisinde bulunan ve örgütün kamplarında cebe eğitimi kayran 4 gönül tespit edildi.

Her 2 örgüte müteveccih Özel Harekat ve dron desteğiyle 15 adrese eş zamanlı şafak operasyonu düzenleyen ekipler, 9 PKK/KCK, 4 DEAŞ şüphelisini gözaltına aldı. Cerrahi Müdahale bölgelerinde Özel Harekat polisleri vahim düzenlilik önlemi alırken, adreslerde yapılan aramalarda örgütsel dokumanlar ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişiler işlemleri yapılmak için emniyete götürülürken, karşı denetim kararı kâin 2 kişiyi kontrol çalışmaları devam ediyor.

Share: