Mersin Ağacı haberleri… ‘Terra Madre Anadolu İzmir 2022’ Fuarı’nda Mersin Ağacı Rüzgarı

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, Türkiye ve dünyanın metanetli çokça yerinden hasis yetiştirici, kooperatif ve tarımla ilgili sivil sosyete kuruluşunun katıldığı Terra Madre Küçük Asya- İzmir 2022 Fuarı’na katılarak, Mersin Ağacı’i ve Mersin Ağacı tarımını katılımcılara tanıttı.

Dünya genelinde gastronominin bildirme balaban etkinliği adına kabul edilen Terra Madre fuarında açılan Mersin Büyükşehir Belediyesi standına; Mersinden Eş Kooperatifi, Tarsus Eshab-ı Keyf Kooperatifi, Mut Kadın Kooperatifi, Anamur Karı Kooperatifi, Mutluluk Zirai Kooperatifi ve Mezitli Kooperatifi gelişigüzel katılma sağladı.

ŞAHUTOĞLU: “BELEDİYEMİZİN TARIMSAL ÇALIŞMALARININ TANITIMINI YAPTIK”

Fuara ilgili hikmet veren Zirai Hizmetler Dairesi Başkanvekili Selçuk Şahutoğlu, “Asıl temanın ekincilik ürünleri olduğu bu fuarda, biz da Sazak Büyükşehir Belediyesi kendisine Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yapmış olduğu projeler ile icraat hakkında, katılımcılara brifing ve değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

Fuarda slow foot birliklerinin, kooperatiflerin, bire bir zamanda aşağı üreticilerin ve tarımla ilgilendiren sivil topluluk kuruluşlarının hepsinin bire bir araya gelmesi ile oluşan tıpkı derya olduğunu tamlayan Şahutoğlu “Mersin Büyükşehir Belediyesi standımızı tahminî 3 bin güç ülfet etti. Bu organizasyonda hem projelerimizi istimara, gine gözden geçirme, hem de katılımcılarla düşün alışverişinde bulunduğumuz düzlem oluştu. Tarımın, kooperatifleşmenin, birleşmenin, halk emeğinin son merhale majör olduğu bugünlerde bu şekil fuarların gerçekleşmesinin, hem üreticiler açısından hem birlikte katılımcılar açısından serencam adım önemli olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: