Mersin Ağacı haberleri! Sazak Büyükşehir, Deforme Olmuş 300 Km Posta Çizgisini Yeniliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muvasala Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Bölüm Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki 14 farklı güzergahta deforme olmuş nöbet çizgilerini yeniliyor.

Mücahede kapsamında; deforme olmuş, görünürlüğünü yitirmiş sefer çizgileri, öğün iz silme makinesi ile silinerek, namına sarı termoplastik el cızık boyası uygulaması yapılıyor. 4 kamer boyunca devam edecek himmet kapsamında, toplam 65 bin metrekare cızık uygulaması yapılacak.

ÇALIŞMALAR, TRAFİĞİN MÜNASEBETSIZ ETKİLENMEMESİ İÇİN ŞEB SAATLERİNDE YAPILIYOR

Ekipler, trafiğin yapılacak çalışmalardan huysuz etkilenmemesi için çalışmaları trafiğin elan birkaç olduğu şeb saatlerinde yapıyor. Düzentileme kapsamında trafiği kısmi namına kapatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir tane şeridi trafiğe kapatıp, münevver gidiş geliş römorku ile trafiği gayrı şeritlere yönlendiriyor.

Büyükşehir ekipleri çalışmalarını Mersin merkezde; GMK Bulvarı’nda Makine İkmal Kavşağı ile Çeşmeli Kavşağı ortada, İsmet İnönü Bulvarı’nda Abide Kavşağı ile Macit Özcan Tesisleri beyninde, Adnan Menderes Bulvarı’nda Hilton Oteli ile Babil Kavşağı beyninde, Vatan Caddesi’nde GMK Bulvarı ile Otoban beyninde, Turgut Özal Bulvarı’nda Çözme Kompleksi ile Meşot arasında,  26. Cadde’de 17. Ana Yol ile Otoyol beyninde, Okan Merzeci Bulvarı’nda ise 34. Cadde ile 17. Cadde ortada sürdürüyor.

Tarsus’ta birlikte düzentileme gerçekleştiren ekipler; İsmet Kâmil Bulvarı ile Taşti arasında, Gazi Ağır Bulvarı, Semavi Bulvar, Muvaffak Uygur Caddesi, Atatürk Caddesi ve Kasım Ekenler Bulvarı’nda çalışmalarına devam ediyor.

“120 GÜNDE, 14 FARKLI NOKTADA, 300 KM NÖBET ÇİZGİSİ ÇİZECEĞİZ”

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi mühendislerinden İbrahim Ünlü, yollardaki çizgileri yenilediklerini dile getirerek, “Bu kapsamda 14 farklı güzergahta kere çizgilerini yeniliyoruz. 65 bin metrekare deforme ergin defa çizgilerini silip, tekrar 65 bin metrekare sarı termoplastik boya ile uygulama yapıyoruz. 65 bin metrekare, yaklaşık namına 300 kilometre yola karşılama ediyor. Çalışmamız 120 bölüm sürecek. 14 farklı güzergahımız var.  Çalışmalarımızı, trafiğin münasebetsiz etkilenmemesi yerine, trafiğin daha az güç olduğu akşam saatlerinde sürdürüyoruz. Yine bu himmet kapsamında, trafiği kısmi kendisine kapatacağız. Biricik şeridi trafiğe kapatacağız. Işıklı trafik römorkuyla değişik şeritlere yönlendirme yapacağız” dedi.

Share: