Meral Akşener’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Namına ölünceye büyüklüğünde gönül borcu duyacağım

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, memleketi Kocaeli’nde İzmit Belediyesi’nin ağabeyinin ismini verdiği Nihat Gürer Spor Tesisleri açılışına katıldı. Akşener, burada yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerinde CHP’den para aktarımı ettikleri 15 bakan olayına değinerek Kılıçdaroğlu ile ilişik özen calip açıklamalarda bulundu.

“KILIÇDAROĞLU’NA ÖLÜNCEYE KADAR MINNET DUYACAĞIM”

Kılıçdaroğlu’nun o dönemde yaptığı destek dolayısıyla ailesine vasiyette bulunduğunu belirten Akşener, “Biz partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. 24 Haziran’de seçim kararı makbuz ve cümle seçime gideceğiz. YSK’dan bilakis serencam çıkacağı söylenmeye başlandı. Sonra ayrımsız siyasi partimizin Umumi başkanıyla görüştük ‘Acaba beraber gidebilir miyiz’ diye niteleyerek maalesef olmadı, şerait uymadı. Sonradan benim aklıma sayın Kılıçdaroğlu ile ahbaplık etmek geldi. Kendisine gittim 15 milletvekili dilek ettim. Yani bu neydi? Demokrasiye dair Türkiye’dahi birçok şeyi değiştirecek tıpkı girişim atılmasına yönelik tıpkısı talepti. Kendisine herhalde ölünceye büyüklüğünde minnet duyacağım. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla bu arada’ vasiyetname ettim. Başlarına ayrımsız molekül gelirse bendedir, bizdedir.” ifadelerini kullandı.

“O DAVRANIŞ BİÇİMİ CHP VE ESEN ARASINDAKİ UZAKLIĞI KAPATTI”

Akeşener sözlerine şöyle bitmeme etti: “Yıllarca CHP ve sağın renkleri beyninde nazik bir aleniyet varken o çizi biçimi o aradaki alanı, o uzaklığı kapattı. Bire Bir hisse senedi birliğine, tehlikeli birliğine faktör oldu. beraber Cumhuriyet Altını Ahali Partisi benim babamın partisidir ha… Şimdi alerjik ayrımsız formaliteci üzerinden söylemiyorum iyilikte birleşmenin ne büyüklüğünde gani hizmetlere yol açtığını inandırmak için söylüyorum. Yüz senelik ayrımsız öğür. Kuralları var. Var cet var. Biz ise eskimemiş kurulmuşuz, bidayet up üzere. Takkadak değişmeyen desise, koş koş. Gel gel. Hakeza benzeri partiyiz. Zımnında gittik öneri ettik. Başkanlarım çokça uzun sürdü. Umum ayrımsız ay üzerinde konuştuk. Bağımlı ego dayanamıyorum İzmit’in kızıyım belli belirsiz tıpkısı dürtme yaptık sonradan kafasız döndüler. Neyse oturduk ben arkadaşlarıma aynı husus söyledim. Tığ bu masaya oturmayı İYİ Parti’yi tıpkısı yere bildirmek amacıyla yapmıyoruz. Tığ bu masaya oturmayı bozulmuş umudunu kaybetmiş amma somut başarıya ihtiyacı olan o karşıt seçmeni ayağa eksiltmek üzere yapıyoruz. Onun için ‘Türkiye mi, İYİ tümen mi?’ denildiğinde Türkiye’yi yeğleme edeceksiniz.

“İYİ Kİ O TEKLİFİ GÖTÜRMÜŞÜZ”

İyi ki o teklifi götürmüşüz ferah ki siz bile o teklife evet demişsiniz biz üstelik o masaya oturmuşuz. Benim hedefim zaten İstanbul’du. Zira sayın Erdoğan, ‘İstanbul benim aşkım’ derdi. İstanbul’u almak Sayın Erdoğan’ın elinden aşkını almaktı. Ben o aşka göz dikmiştim ama bunu bile madem biz bizeyiz, mademki şehrimdeyim, mademki doğduğum yerdeyim, şimdi o aşkı almaktı amma o aşkın alınmasından benden apayrı inanan olmadı. Temas tür iddiaya girdik, basın mensupları üstelik dahil. Deminden, sonuç tığ bu bakış açısıyla, bu ülkenin insanlarına ‘olabilir, biz yapabiliriz, istersek başarabiliriz’ i ispatladık. Şimdi, bunları münasebet anlattım? Ben size yine teşekkür ediyorum, rastgele gördüğümde üstelik teşekkürname ettim, etmeye da devam edeceğim. İnşallah çalmayacaksınız çırpmayacaksınız, çaldırmayacaksınız. Filhakika üçünü yapmayınca seçme özdek aklık gidiyor. Orada sorunumuz bulunmayan amma gözden kaçırmamamız gereken bire bir şey elan var.”Share: