Mebus Serkan Bayram’ın maltalık hikayesinin anlatıldığı “Buğday Tanesi” filmi, 2 Aralık’ta vizyonda

DOĞRU Öğür İstanbul Milletvekili Serkan Kortej’ın hayata tutunma mücadelesini anlatan “Buğday Tanesi” filmi, 2 Fasıla’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Konuya ilgili yapılan açıklamaya göre, henüz henüz bebekken buğday tarlasında çıkan yangında, vücudunun şişman bire bir bölümünde temelli yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden Hezel’ın tıpkısı zamanda seyircilere rüya olacak filmin galası, 3 Mabeyin Acun Engelliler Günü’nde gerçekleştirilecek.

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, başrolünde Kutsi’nin kayran aldığı filmin geliri ile İstanbul’da tıpkısı kategorik yaşam merkezi kurulması amaçlanıyor.

Serkan Bayram’ın danışmanlığında Yanardağ Kapkın marifetiyle senaryosu kaleme alınan filmin yapımcılığını ise Pro-Mağara Production üstlendi.

Filmin aktör kadrosunda Kutsi’nin birlikte Erkan Bektaş, Yeliz Akkaya ve Deniz Arna kurum alıyor. Filmin müzikleri ise Yıldıray Gürgen’in imzasını taşıyor.

Çekimleri İstanbul’da ve Ankara’da gerçekleştirilen film, Türkiye’nin birlikte 6 farklı ülkede elan izleyici ile buluşacak.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Saraka, filme ilişik şunları kaydetti:

“Bu film ile yaşadıklarımdan yola çıkarak topluma caka menent olmayı amaçladık. Antrparantez içeriğinde Cumhurbaşkanımızın yaklaşık yirmi yıl süresince engellilerle yakından ilgilenerek gerçekleştirdiği sessiz devrimi da aktardık. Bu film antrparantez Türk siyasal tarihinde, Türk sinema tarihinde üstelik tıpkı mebde imza atacak. Bildirme beş altı 10 milyon gişe geliri elde edeceğimize inanıyorum. İnsan odaklı bu film, dört zar beyninde kalacakken, hayata tutunmuş, mücadele vermiş Serkan gibilerin, topluma elbet yararlı olunabileceğini gösteren benzeri umut filmi. Bu film yardımıyla tıpkı sakat kardeşimiz da, hayata tutunma azmini gösterirse film amacına ulaşmış olacak.”

Share: