Mebus Fırat: “AK Parti yerine istihdama, üretime ehemmiyet verdik”

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde canlılık gösteren nesiç işletmelerini musahabe eden DÜRÜST Fırka Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat, öğür namına istihdama üretimi ve kalkınmaya ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Sincik ilçesinde elektrik gösteren oluşum işletmelerini musahabe eden saylav İbrahim Halil Fırat’a, SELIM Parti kaymakamlık başkanı Fikret Sahipsiz, yer genel sedir üyeleri Abuzer Yaşar ve Mehmet Kara zevcelik etti.

Sincik ilçesindeki yekpare dokuma işletmelerini bir tane biricik gezerek işletme sahiplerinden çalışmalar için vukuf kayran Saylav Fırat, tekstil işletmeleri çalışanları ile dostane edip Cumhur Reisi Erdoğan’ın selamlarını iletti.

AK Öğür öncesinde Adıyaman’de sanayileşmenin haddinden fazla düşük seviyelerde olduğunu belirten Milletvekili Fırat, “Sincik ilçesinde bu garip işletmeler yoktu. Burada gençlerimiz ocak bütçesine katkıda çıkmak üzere şişman şehirlere gitmek zorunda kalıyorlardı. Büyükşehire gidemeyenler ise yaz mevsimlerinde ekincilik işçisi adına Çukurova’ya iğ toplamaya, Karadeniz’e fındık toplamaya, Niğde- Nevşehir’e patates toplamaya, Malatya’ya sarıerik toplamaya gidiyorlardı. Zaman Sincik ilçemizde dokuma işletmelerini gezerken şunu gördük, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde SELIM Öğür hükümetleri marifetiyle getirilen isteklendirme paketleri ile Sincik kabil adi aynı ilçede dahi yaklaşık 1500 can istihdam ediliyor. DÜRÜST Fırka yerine iktidara geldiğimiz günden beri ülkemizde istihdama, üretime ve kalkınmaya ehemmiyet verdik. artık de işletmelerimizi destekleyeceğimizi, çalışanlarımızı de maltalık pahalılığına karşı tek devir ezdirmeyeceğimizi afişe etmek isterim. İstihdama katkılarından âlem Sincik’teki nesiç pres sahiplerine teşekkürname boy bos çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Milletvekili Fırat ve beraberindekiler henüz sonradan Alancık, Sakat köye ve Yarpuzlu köylerini mülakat ederek köy muhtarları ve doyum önderleri ile köylerin ülkü ve sıkıntıları ve yapılan kamu yatırımları ile ilişkin istişarede bulundu. – ADIYAMAN

Share: