Martir aileleri topluluk başkanları Bedirhan bebek ve annesinin mezarını görüşme etti

İç Rum Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği üyesi cemiyet başkanları, Hakkari Yüksekova’bile 31 Temmuz 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 25 yaşında şehit düşen er eşi Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa’nın, Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki mezarlarını görüşme etti.

Şarkışla Garnizon Şehitliği’ndeki ziyarette, Kur’an-ı Eli Açık okundu ve dua edildi.

Dernek başkanları, peşi sıra Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş ve Şehremini Ahmet Toygar Oğuz’u de makamında görüşme etti.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Savran, yaptığı açıklamada, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Yozgat’tan cemiyet başkanlarının meşveret toplantısı amacıyla Sivas’a geldiklerini söyledi.

Dernek başkanlarının talepleri doğrultusunda şehit Bedirhan çağa ve annesinin Şarkışla ilçesindeki kabrini birlikte ülfet ettiklerini tamlayan Sarban, “Martir bebeğimizin anneannesi Suudiye Demir’i dahi musahabe ettik. Şehidimizin annesine bekâr olmadığını, bizlerin birlikte onun ayrımsız evladı olduğunu ve her ahit beraberinde olduğunu söyledik.” dedi.

Şehit annesi Suudiye Demir ise ziyaretten dolayı toplum örgütü başkanlarına teşekkür ederek, “Allah razı olsun, bu hareket başıma geldi geleli, beni hiçbir ant bekâr bırakmadılar. Cenabıhak hükümetimizden, toplum örgütü başkanlarımızdan, bakanlarımızdan, hepsinden razı olsun.” diyerek konuştu.Share: