Mardin’de 30 ağustos Galibiyet Bayramı törenle kutlandı

Mardin’dahi 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tugay Bilgelik Yokarıbaş vasıtasıyla çelenk sunuldu. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme fail törende Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galebe Bayramı mesajı okundu.

Törende günün meal ve önemini belirten konuşmayı Piyade Binbaşı Erman Baht yaparken günün mana ve önemini belirten şiiri üstelik Borsa İstanbul Küçük Asya Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı dinlenmelik alanında birlikte tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanında 70. Mekanize Yaya Liva Komutanı Liva Bilgelik Yokarıbaş, İl Güllabi Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil sosyete kuruluşları ve siyasal parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Yengi Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: