Manisa’da birlikte yaşadığı can vasıtasıyla maktul kadının ailesi yer aheste cezayı istiyor

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde alay malay yaşadığı hayat aracılığıyla darbedilerek öldürülen kadının ailesi, failin en güç cezayı almasını istiyor.

Öldürülen Bahtiyar Menekşe’nin 20 yaşındaki kızı Meram Baht, annesinin cenazesinin defnedildiği Afyonkarahisar’de AA muhabirine, annesiyle sonuç zamanlarda görüşmediği üzere çektiği sıkıntıları bilmediğini söyledi.

Manisa’ya gittikten sonra annesinin telefonunun elinden alındığı üzere kendisini arayamadığını düşündüğünü aktaran Yıldız, ahiret yolculuğu haberiyle balaban aynı dokunaklı yaşadıklarını dile getirdi.

Afyonkarahisar’bile defnettikleri annesinin vücudunda kesikler olduğunu gördüğünü anlatan Baht, “Ben yetiştirme yurdunda büyüdüm, deminden birlikte annesiz kaldım. Bu adamın müebbet almasını istiyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım. Değişik öldürdüğü kadınlar üzere olamaz. Ego anneme doyamadım. Hiçbir herif bu şekilde ölmeyi türe etmiyor. Annemin ayaklarının altında de kesikler de vardı. Halen gözümün önünden gitmiyor o fos.” ifadesini kullandı.

Aynı acıyı yabancılar bile yaşamasın istiyorlar

Mutlu Menekşe’nin kardeşi Maksat Menekşe bile kardeşinin vücudundaki kesikleri görünce canı acıdığını anlattı.

Bunun ayrımsız insanın elbet yaptığını anlayamadığını belirten Menekşe, “Bu üçüncü cinayetiymiş. Hakeza insanlar bunaltıcı cezalar alsın istiyorum. Tıpkısı daha çıkıp birlikte başkalarını yakmasın. Kardeşimle en son dört ay önce görüştüm. Yanıma çağırdığımda gelmeyeceğini söyledi. Sevinç mahmul aynı insandı, ablamı kandırmış.” diyerek konuştu.

Kadının kız kardeşi Asiye Menekşe üstelik ablasının çektiği sıkıntıları bilmediği üzere el uzatamadığını söyledi.

Daha geçmiş kaldığı sığınmaevinden aldığı ablasına kendisinin ve çocuklarının baktığını, ilgilendiğini vurgulayan Menekşe, “Kadınlarımız illet ölüyor? Başımıza gelene kadar hakeza şeylere inanmıyordum. Böyleleri dışarıya çıkmasın istiyorum.” dedi.

Olay

Saruhanlı İlçe Itimat Müdürlüğü ekipleri, 31 Fasıla 2022’üstelik, benzeri kadının İstasyon Mahallesi’ndeki metruk binanın girişine gömüldüğü ihbarı üstüne adreste yaptıkları aramada 60 yaşındaki Mutlu Menekşe’nin cesedine erişmiş, başında darp izi kâin ve öldürüldüğü galiba kadının cesedi, değişmez ahiret yolculuğu nedeninin belirlenmesi amacıyla İzmir Adli Tababet Kurumuna gönderilmişti.

Tutuklanan, kadının gelişigüzel yaşadığı Necati A.’nın 1984 yılında ilk eşi Emine A’yı bıçaklayarak, cezaevinden tahliye edildikten sonraları bile 2003 yılında ikinci eşi Fatma A’yı ütüyle yakarak öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Necati A’nın, 2 sene önce Kovid-19 tedbirleri kapsamında şartlı tahliye edildiği, yaklaşık 1 aydır da Mutlu Menekşe ile dini nikahlı yaşadığı öğrenilmişti.

Mutlu Menekşe’nin cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin peşi sıra memleketi Afyonkarahisar’birlikte defnedilmişti.

Share: