Manisa spor haberleri | Manisa’da uçan top şöleni başladı

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden SigortaShop Spor Kulübü tarafından Manisa’nın Salihli ilçesinde SMA hastası Arınmış bebek için düzenlediği ve 3 zaman devam edecek olan Sardes Kupası Uçan Top Turnuvası başladı.

Salihli Atatürk Spor Salonu’ndaki turnuvaya Galatasaray, SigortaShop Spor Kulübü, Çukurova Belediye Adana Demirspor ve Münevver Büyükşehir Belediyespor katılırken, voleybolseverler ise aldıkları bilet ile Arınmış bebeğe bindi oldu.

Turnuva öncesi basın mensuplarına açıklamalarda mevcut SigortaShop Spor Kulübü Başkanı Entelektüel Kayaç “Böyle benzeri içtimai takı projesinde düzlük aldığımız için mutluyuz. Umarız mebzul ayrımsız dirimlik elde ederek Duru Keyif’ın tedavisi üzere mukteza olan paranın toplanmasına ayrımsız nebzede olsa yardım tamam. Turnuvaya katılarak destek olan takımlara teşekkürname ederim” dedi.

Arınmış’nun annesi Hatice Esenlik “Kampanyamız şuan yüzdelik 64’e erişmiş durumda. Bu turnuvanın düzenlenmesinden dolayı haddinden fazla mutluyum. Arınmış’nun kurtulması için muktezi olan paranın yarıdan fazlasını toplamış bulunuyoruz. Hangi peki herkes arkalama etsin. Tedavi olabilmesi amacıyla belirli bir kilograma ulaşmaması geçişsiz. Bu nedenle aç çoğaltmak zorunda kalıyorum. Çokça üzgünüm” diye konuştu. SigortaShop Spor Kulübü Merve İzbilir ise, “Arınmış’nun kurtulması amacıyla başlatılan bu projenin içerisinde saha aldığımız için haddinden fazla mutluyuz. İnşallah tıpkısı faydamız peki, Duru kurtulur” dedi.

Turnuva ise SigortaShop Spor Kulübü ve Galatasaray karşılaşması ile tevessül aldı. Karşılaşmayı Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Akva, İlçe Cahillik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Ustalık Direktörlerden Ertuğrul Kuvvetli ve voleybolseverler izledi.

Sardes Kupası fikstürü şöyle:

19.00 Çukurova Bld. Adana Demirspor – Işıklı B.B. spor

8 Ekim Cumartesi

16.00 SigortaShop Spor Kulübü – Işıklı B.B. spor

18.00 Galatasaray – Çukurova Bld. Adana Demirspor

9 Ekim Pazar

13.00 Çukurova Bld. Adana Demirspor – SigortaShop Spor Kulübü

15.00 Ziyalı B.B. spor – Galatasaray – MANİSA

Share: