Malatya’da “Erişilebilirlik Belgesi ve Bayrağı”

Familya Sosyal Politikalar Malatya İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Fal komisyonu eliyle “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanan Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğüne “Erişilebilirlik Belgesi ve Bayrağı” arz edildi.

Düzentileme ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğünde düzenlenen törene, Sülale Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, Iş ve İş Kurumu Malatya İl Müdürü Vahap Toman ile Erişilebilirlik İzleme ve Bakı komisyonu katıldı.

Törenden mütekellim Familya Içtimai Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen “İlimizde Özürlü vatandaşlarımızın sosyal hayata çalışkan ayrımsız şekilde katılımlarını sağlayacak tensikat eden, sakat vatandaşların içi geniş ulaşımını sağlayacak şekilde yerleşke girişleri, otoparkları, engelli rampaları, kapıları, koridorları ve asansörleri engelli vatandaşların kullanımına uygun arkaç getiren ilimizdeki amme kurumları ile özel kuruluşlarımıza komisyonumuz eliyle “Erişilebilirlik Belgesi” veriyoruz. Bugün de Emek ve İş Kurumu yer Müdürlüğümüz bu belgeyi almaya adalet kazandı. Belgelerini ve bayraklarını sunma ettik. İlimizde bunu yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımızı sürdürmeye bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sökmen’in konuşmasının peşi sıra Eş Sosyal Politikalar İl Müdürü Sökmen ve Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme komisyonu yoluyla Mücahede ve İş Kurumu Malatya İl Müdürü Vahap Toman’a “Erişilebilirlik Belgesi ve Bayrağı” takdim edildi. – MALATYA

Share: