Malatya’da Büyük Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Malatya’nın Kale, Hekimhan, Doğanşehir ve Darende ilçelerinde, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yıldönümü zımnında tören düzenlendi.

Kale ilçesinde Hükümet Konağı önündeki törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, istinkâf etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Ilçebay Vekili Mustafa Aksoy, makamında tebrikleri kabul etti.

Törende günün valör ve önemiyle ilişkin konuşan Astsubay Çavuş Gıyap Polattimur, bugünün Türk milleti ve onun bağrından sâdır Türk ordusunun sunma cesim zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü sene dönümü olduğunu söyledi.

Törene, Şehremaneti Komutan Vekili Hasan Ayaz, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Hekimhan

Hekimhan ilçesinde da Atatürk Anıtı’na çelen sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Hekimhan Kaymakam Vekili Mücahit Zıvlak, makamında tebrikleri akseptans etti.

Kutlama programına ofis amirleri, siyasi partilerin ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Doğanşehir

Doğanşehir İlçe Ilçebay Vekili Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün ile Belediye Reisi Durali Zelyurt, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Bitirmiş Gedikli Mümessil Başcavuş Tahsin Çakan, günün valör ve önemini tamlayan meşveret yaptı.

Törenin peşi sıra Kaymakam Böçkün, makamında tebrikleri kabul etti.

Törene İlçe Kurnaz Komutanı Üsteğmen Saygınlık Kırcaer, İlçe Güven Başmuallim Vekili Yunus Emre Karadağ, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Darende

Darende ilçesinde dahi 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.

İlçe Kaymakam Vekili ve Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün ile Uray Komutan Vekili Tuncer Sakat, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu.

Törende günün anlamına ilgilendiren mütekellim Asteğmen Ömer Ünsal, şişman zaferin 100. yıl dönümünü kutlamanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

İlçedeki çekicilik amirleri, askerler, siyasal parti temsilcileri ve sivil topluluk kuruluşu yöneticilerinin katıldığı törenden sonraları Kaymakam Böçkün, makamında tebrikleri akseptans etti.

Share: