Malatya’da 30 Ağustos Galebe Bayramı mesajları

Malatya Valisi Hulusi Şahin, Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Büyüklük Kırıcı 30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayımladı.

Vali Mecnunca, mesajında, tarihi zaferlerle meşbu olan Türk milletinin ve makro ordusunun Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde kazandığı büyük zaferin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Malazgirt Zaferi ile Anadolu’yu Türk yurdu özne Türk milletinin 26 Ağustos 1922 günü Başkomutan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde başlattığı Başkumandanlık Kayran Muharebesi’ni zaferle sonuçlandırarak vatan topraklarından düşmanın basamak izlerini ezel ebet sildiğini vurgulayan Şahin, “Sonunda Anadolu sürgit aynı Türk yurdu yerine tescil edilmiştir. 30 Ağustos, makro ayrımsız askeri muvaffakiyet olmanın beraberinde milletimizin sarsılmaz azminin, eş olduğu üstün iradenin, vatan ve ulus sevgisinin, misilsiz kahramanlığın, yaşayan angajman ve beraberliğin birlikte unutulmaz sembolüdür.” ifadesini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve MESOB Başkanı Fehamet Acı üstelik birer akıl yayımlayarak 30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutladı.

Share: