Lastiği patlayan cip, TIR’a arkadan çarptı: 1 ölmüş, 2 yanık

AKSARAY’bile sol arka lastiği patlayan cipin kontrolden çıkıp TIR’a arkadan çarptığı kazada, 1 gönül öldü, 2 güç da yaralandı.

Kaymakamlık, saat 06.30 sıralarında Aksaray- Ankara esmer yolunun 46’ncı kilometresinde meydana geldi. Kocaeli’nden Aksaray’a arkadaşlarıyla birlikte bire bir inşaata çalışmaya gelen Ercan Kaya (33) yönetimindeki 34 FDD 468 plakalı cip, Ahmet Adlı’nün (30) kullandığı 51 ABH  290 plakalı makine parçası hamile TIR’a arkadan çarptı. Bire Bir bölümü dorsenin altına girip hurdaya dönen cipin civar sağ koltuğunda oturan Rüya Saraclar (22) yaşamını yitirdi, çoban Ercan Kaya ile Ünal Makam (43) ise yaralandı. İhbar üzerine kaymakamlık namına itfaiye aracı ve esenlik ekipleri sevk edildi.

Yaralılar, ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırıldı. Saraclar’ın cesedi ise itfaiye aracı ekipleri vasıtasıyla sıkıştığı yerden çıkarıldıktan sonraları bire bir hastanenin morguna gönderildi.CİP SÜRÜCÜSÜ ‘LASTİĞİMİZ PATLADI’ DEMİŞTIR şoförü Ahmet Adlı, ” İstanbul’dan Adana’ya gidiyordum. Gece tesislerde yatıp dinlendim. Henüz biraz evvel yola çıkmıştım. 400 ile 500 metre gelince bir anda arkamda türap duman oldu. Ego da lastiğim patladı sandım ve şalter aylı olanca baskı durdurdum. Kaza olduğunu görünce durumu polis güçleri ekiplerine bildirdim. Kaymakamlık eden sürücünün yanına gittim ‘Abi hangi oldu, uyudunuz mu?’ dedim. ‘Yok abim uyumadık. Lastiğimiz patladı’ dedi. Arkadaşı dahi ‘Ego uyuyordum’ dedi'” diye niteleyerek konuştu.

Kaymakamlık ile ilgili anket sürüyor.

Share: