Kütahya’daki iki canlı kadının incir isteğine, Komutan Kaya duyarsız kalmadı

Aydın’ın İncirliova Belediye Reisi Aytekin Kayaç, Kütahya’da hareketli ve yaş incir aşeren aylı kadının talebini hoşgörüsüz çevirmedi. Vatandaşlardan gelen herhangi bir soy isteği, imkanlar çerçevesinde hesabına getirdiklerini kaydeden Başbuğ Kayaç, “Vatandaşlarımızın ayrı ayrı istekleri oluyor. Ancak bu nöbet kim çokça lezzetli aynı talepti. Biz da ‘hamile kadının isteği ferasetsiz çevrilmez’ diye niteleyerek bu lezzetli isteğe duyarsız kalmadık” ifadelerini kullandı.

İncirliova Belediye Reisi Aytekin Kaya gönüllere dokunmaya bitmeme ediyor. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde zinde ve yaş ballıdarı aşeren gebe karı, kayınpederi aracılığı ulaştığı İncirliova Şehremini Aytekin Kayaç’dan yaş ballıdarı talep etti. Öğrenci duyarsız kalmayan Başkan Kayaç, gözyaşı incir ve gözyaşı incirin yanında kuru incir ile ark incirden üretilen hediyeleri hamile kadının ailesine gönderdi.

Konuyla ait toplumsal iletişim araçları hesabından foto ve izah paylaşan Komutan Kayaç, “Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde iki canlı tıpkı kardeşimiz gözyaşı incir aşermiş. Kayınpederi ballıdarı denilince aynı araştırma yapmış. Araştırması sonucunda genişlik fena hâlde incirin İncirliova’da olduğunu öğrenmiş. Gözyaşı inciri bulmamız için belediyemize ulaştı. Biz da ‘Hamile kadının isteği kavrayışsız çevrilmez’ diyerek bu lezzetli isteğe duyarsız kalmadık. Evladımızın asıl karnındaki ilk hediyesi bizden olsun düşüncesiyle gözyaşı inciri realizasyon ettik, gine zayıf incirden hazırladığımız bazı hediyelerimizi dahi kendilerine gönderdik. Rabbim evlatlarını sağlıkla kucaklarına almayı yıldız etsin. Gelecek yavrumuzun cennet meyvesi incirimiz üzere bereketli, zinde, tafsilatlı ömrü olsun” ifadelerini kullandı. Mavera yandan hediyeleri tasdik kayran Kütahyalı aile gönderdikleri fotoğraf ile Başbuğ Kayaç’ya teşekkürlerini iletti. – AYDIN

Share: