Kütahya’da uyuşturucu operasyonu

Kütahya’da esrar özellik sattığı tespit edilen 3 karanlık, Narkotik Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak denetleme alındı.

Alınan bilgiye bakarak, İl Güvenlik Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekiplerince el merkezinde maden konu ticareti yapan şahıslara müteveccih yapılan çalışmalarda, M. A. isimli şahsın metal konu ticareti yaptığı yönünde bilgiler elde edilerek, şahsiyet üzerine himmet başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucu yakalanan ve maden husus satın aldığı belirlenen 3 kullanıcı şahsa işlem yapıldı. Bu şahıslardan, 16,12 gram bonzai,1,22 gram metamfetamin ve 2,36 gram yaman maddesi ele geçirildi.

M. A.’nın yanında yanlışlık ortağı M. E. A. ve B. K. isimli kaka eşhas ile gelişigüzel mızrap konu temini için devlet dışına gittiği belirleme edildi. Şahısların bulunduğu açar Kütahya girişinde durduruldu, araçta, şalter içinde bulunan şahısların üstünde ve şahısların ikametlerinde yapılan aramada, 38,53 gram metamfetamin, 1 skor payp ve 1 nüsha kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Şüpheli kişiler üzerine Metal yahut münebbih bap imal ve ticareti suçundan İşlem yapılırken, adli makamlara çıkarılmak üzere gözaltına makbuz. – KÜTAHYA

Share: