Kütahya’da “Dijital Okuryazarlık Portalı” projesi semineri gerçekleştirildi

Bilecik Valiliği İl Planlama ve Eş Güdüm Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Aut İlişkiler Bürosunca hazırlanan “Dijital Okuryazarlık Portalı” Projesinin semineri düzenlendi.

Kütahya’daki tıpkısı otelde planlı seminere proje ortakları, Bilecik basın temsilcileri, muhtarlar, TSK temsilcileri, gazilerden oluşan 67 dirilik katıldı.

İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş, yaptığı konuşmada, proje amacının sosyal yaşam, hisse senedi ve iletişim kabil hayatın herhangi bir alanında kayran kayran bireylere, akıllıca ve emniyetli bilgilere algı, elde ettiği bilgelik ve belgeleri çözümleme, sorgulama, değerlendirme ve bireysel sorumluluklarının tıpkısı gereği adına dijital okuryazarlık becerilerinin formül ve tekniklerini öğreten aynı e-öğrenme semineri olduğunu söyledi.

Ardından Sır Coşkuner, sayısal okuryazarlık, hikmet düzensizliği, ve dezenformasyon ile mücadele üstüne, Dijital medya Kurucu Direktörü, Sayısal Şef Okan Özbay, dijital okuryazarlık ve dijital medeniyetler çatışmasında sayısal hakimiyet üzerine, Miğfer Atmaca, dijital medya, metaverse ve web 3,0 üzerine, konularında sokum gerçekleştirdiler.

Konferans böylecene tüm katılımcılara Katılma Sertifikası sunma edildi. – BİLECİK

Share: