Kütahya’da aynı evde meydana gelen patlamada 3 dirilik yaralandı

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde aynı evde meydana mevrut patlama ve arkası sıra sâdır yangında bire bir aileden 3 hayat yaralandı.

İlçede geçmiş akşam tulum patlamasında 4 kişinin yaralandığı Moymul Mahallesi Danacılar Sokak’taki eksantrik bir binada patlama yaşandı.

Sokaktaki 4 bükülmüş binanın ikinci katında meydana mevrut patlamanın arkası sıra cuşiş çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine görüngü namına polis, itfaiye ve 112 Acil Afiyet ekipleri gönderme edildi.

İtfaiyenin müdahalesiyle ateş bodur sürede söndürüldü.

Olayda yaralanan Ongun (42), eşi Münire (42) ve çocukları Haydar Bayraktar (21), afiyet ekiplerince Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Çap Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılardan Mutlu ve Münire Bayraktar, buradaki müdahalenin peşi sıra Eskişehir Şehir Hastanesi Acılı Otama Merkezi’ne sevk edildi.

Yangın ve patlama dolayısıyla habbe camları kırılırken eşyalar birlikte zarar gördü. Görüngü durumunda yapılan incelemede, önceki belirlemelere göre biriken doğal gazın sıkışarak patladığı ve ardından cuşiş çıktığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Kütahya Valisi Uca Çelik, olaya ilgili yaptığı kayıtlı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İki hemşehrimizden birinin saç ve yüzünde kısmi yanık oluşmuş, patlama esnasında kırılan camlara basan hemşehrimiz ise ufak yaralar almış. Çokça şükür şu an temas ikisinin sağlık durumu birlikte mebzul. Ailemize ‘geçmiş olsun’ dileklerimi iletiyor, Allah’tan müstacel şifalar diliyorum.”

Share: