Kütahya Kavim Bahçesi’nde sona yaklaşıldı

– Kütahya Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı

KÜTAHYA – Kütahya’nın Duayen Çelebi Mahallesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın işbirliği ile yaptırılmakta olan Kavim Bahçesi’nde sona yaklaşıldığı belirtildi.

YANLIŞSIZ Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan ve DOĞRU Fırka Kütahya Biçim İlçe Başkanı İsmail Çağlar Bayırcı ile gelişigüzel Milet Bahçesi yapım alanında incelemelerde bulundu. Önsay, Çatladan ve Bayırcı’ya yapı yeri şefi Soner Sırtkaya eliyle bilgiler sunuldu.

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Önsay, Ulus Bahçesi’nin iki kamer içerisinde halkın hizmetine sunulacağını kaydetti.

Önsay, “Bilinen olduğu için 81 ilde 81 Milyon metrekare ulus bahçesi Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle yapılan tıpkı hareket. Doğrusu şehirlerimizde insanlarımızın alan bulabilecekleri, zamanlarını geçirecekleri Milet Bahçeleri imal ediliyor. Kütahya’mız dada esasen Belde ve Şehircilik Bakanlığımızın yatırımı adına 47 milyon TL tutarında benzeri bedelle ihalesi yapılan benzeri işin şu anda ortasındayız. Firmamız uzunca aynı dönemden burada çalışmalarını sürdürüyor. Baht olursa Son Teşrin ayı böylecene arızi kabul üzere müracaat edecekler. Bu bile bizim, Aralık’tan, Ocak’tan itibaren Kütahyalılar kendisine bu alanı kullanabileceğimizi gösteriyor. Burada binlerce ağaç var. Firma burada yaptığı amal boyunca yeniden itibaren hiçbir ağaca beis vermeden çalışmalarını yürüttü. Bu bölgede bilcümle ağaçlar korundu. Arka alanda gördüğünüz kafeteryalar, oyun alanları, basketbol sahaları, alan topu kortları 105 bin metrekarelik alanda milletimizin çağ alabileceği, Kütahyalılarımızın hafta sonları soluk alabileceği, hafta sonlarını ve abes zamanlarını değerlendirebileceği benzeri alan oluşturuluyor. Iyicene tıpkı kafeterya mamul haddinden fazla büyük. 780 metrekareden oluşup, bin 700 metrekareye ulaşan bire bir mecbur alanımız birlikte var orada. Katalog, yavru baziçe alanlarımız var. Kışın da zorlamasız kullanabileceğimiz tıpkısı alanımız da var. İnşallah milletimize, memleketimize, Kütahya’mıza Kasaba ve Kentçilik Bakanlığımızın, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin benzeri armağanı adına kavim bahçesine güdük zamanda kavuşacağız. Yer ve Şehircilik Bakanlığımız, Müdürlüğümüzün Kütahya’mız özelinde 10’na andıran yerde nazik envestisman hamlesi var. İnşallah bu yatırımlarımız bitmeme edecek, Sultabağı’nında kentsel dönüşümü Bakanlığımıza geçmiş durumda. Kütahya’mız elan yaşanılabilir, daha ümranlı tıpkısı kent açmak amacıyla hep kadrolarımızla, müdürlüklerimizle, siyasal alandaki arkadaşlarımızla, milletvekillerimizle hep beraber gayretle inşallah Kütahya’yı daha bol yelere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Share: