Küşat töreninde konuşan Reisicumhur Erdoğan’dan, İmamoğlu’na çevirme: Bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmek istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik- Sabiha Gökçen Havalimanı yer altı treni hattı açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da eskimemiş düz yazı edilen hastanelere revan yolların yapımında teessürat bulunduğunu belirterek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklendi. Cumhur Reisi Erdoğan, “Bir Vakitler tığ İstanbul’da sayrılarevi düz yazı ettik mi, uray başkanlarım Kıymetiharbiye Topbaş, Mevlüt Uysal dakikasında öğün yapımına girişirlerdi. Demincek anca mi, güncel komutan geldiğinden beri elini taşın altına koymuyor. Birileri bizim yaptığımız bu raylı sistemleri dadılık etmek istiyor. Bunların kimler olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Bunlara sunma iyicene dersi Haziran’da vermeye var mıyız?” ifadelerini kullandı.

“BİZ SEVGİMİZİ, BU ŞEHRE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA GÖSTERİYORUZ”

Reisicumhur Erdoğan’ın açıklamalarından özge satır başları ise şu şekilde: “Biz sevgimizi bu şehre yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz. İstanbul’a kazandırdığımız eskimemiş erişim projemizin alımlı çalımlı olmasını diliyorum. Uzunluğu 7.4 km olan 4 istasyonlu bu yer altı treni hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Kadıköy’e bağlamaktadır. Pendik’ten 10 dakikada, Kartal’dan 12 dakikada, Kadıköy’den 50 dakikada yayılmak cins arkaç gelmiştir.

“BU HATTI İSTANBUL HAVALİMANI’NA KADAR ULAŞTIRACAĞIZ”

Önümüzdeki birkaç ay içinde şu zaman bitmeme eden yatırımlar tamamlandığında bu hattı İstanbul Hava Meydanı’na kadar ulaştıracağız. İstanbul’daki raylı hep zehir uzunluğunu 270 km’nin üstüne çıkarıyoruz. Halen inşası süren projelerle bu cirim 366 kilometreyi geçecektir. Birileri raylı sistemleri üstüne kabul etmek istiyor. Bunlara dersi seçimlerde vereceğiz.

“İSTANBUL’UN SEÇME GÜNDEMİ BİZİM GÜNDEMİMİZDİR”

İstanbul’un temas sorunuyla ilgileneceğiz. Turizminden ticaretine bu şehrin beherglas gündemi bizim gündemimizdir. İBB’nin şehremini Bodrum’da. Erdoğan’ın bakanları nerede? Saf afetin olduğu yerde. Yeri geliyor Kastamonu’da, yeri geliyor Bartın’da… Şu anki İBB Belediye Reisi’nın benzeri işin ucundan ağrımak gibi bire bir derdi bulunmayan. Bacanak ego İstanbulluyum. Burada büyüdüm. Nerede neyin kuşkusuz olduğunu gayet ferah bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Şehremini hangi hareket yapar? Haziran geliyor. Haziranda bunların topuna gereken dersi İstanbullu verecektir. Ama ilgilendiren Bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı kıygın etmiyor. İstanbulluyu naçar, sahipsiz bırakmıyor. Bizim derdimiz politika, gönül rahatlığı ve ön değildir. Yaşanan gelişigüzel global akse Türkiye’nin ve onun vitrini olan İstanbul’un önemini ayrımsız sefer daha arttırıyor. Türkiye ve İstanbul düğümleri çözüyor, etrafına barış ve sevgi iklimi yayıyor.”

Share: