KPSS’nin Dolay Lisans Oturumu Bugün Yapıldı: “Siyasi Bir Referansı Olanlar evet dahi Bir Partinin Yandaşı Olanlar Değme Yere Yerleşebiliyor”

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Kamu Personeli Seçilmiş Sınavı’nın (KPSS) ön lisans oturumu bugün yapıldı. Sınava Aksaray’birlikte giren Muhammed Demirer, “Sınava tabiatıyla ki çalıştım, gecemi gündüzüme kattım, bundan yana tıpkı maslahat namevcut. Maslahat, atamalardaki adaletsizlik. Siyasi bire bir referansı olanlar evet bile aynı partinin yandaşı olanlar değme yere yerleşebiliyor” dedi.

Ölçme, Güzel ve Oyun Merkezi (ÖSYM), KPSS’nin dolay lisans oturumunu bugün yaptı. Saat 10: 15’te başlayan sınavda adaylara, umumi yetenek ve genel firez testlerinden hep 120 soruyu yanıtlamaları üzere 130 zaman müddet verildi.

“SİYASİ BİR REFERANSI OLANLAR EVET DAHI BİR PARTİNİN YANDAŞI OLANLAR TEMAS YERE YERLEŞEBİLİYOR”

KPSS’ye Aksaray’bile giren adaylardan Muhammed Demirer, “İki yıllık muhasebe mezunuyum. Şansa, kadere sınava girdim fakat it canlı umudum namevcut türkçesi. Nokta olarak 70’i geçerim, 80’e kadar alırım, bundan eminim fakat referansım bulunmayan, torpilim yok. Politik aynı büyüğüm olmadığı için arkamda, print yani. Ayrımsız tayin bekliyorum aha. Sınavın parasını yatırdım, hüsran olmasın diye girdim sınava. Sınava bittabi ki çalıştım, gecemi gündüzüme kattım, bundan yana aynı mesele bulunmayan. Sıkıntı, atamalardaki adaletsizlik. Siyasal benzeri referansı olanlar ya bile ayrımsız partinin yandaşı olanlar rastgele yere yerleşebiliyor. Üç el polis güçleri okulu mülakatına girdim ardı ardına; bütünü gayet, bana göre başarılıydı, istedikleri tamlık şartları namına getirdim. Illet olmadı? Ben söyleyeyim; politik referansım yok. Arkamda bire bir öğür başkanı, tıpkısı bakan bulunmayan. Bu gerçekleri söylediğin zamanda linçleniyorsun. Buradaki bozuklukları Cumhurbaşkanı görmüyor. Parti başkanları, milletvekilleri kişi aralarında film çeviriyorlar, bu aynı ana. gizlice halk altından götürüyorlar kardeşim. Cümle öz yakınlarını dolduruyor kurumlara, belediyelere. Biz Halk İttifakı’nı destekledik, desteklediğimiz için mi açıktayız” dedi.

“ATANAMAM IRI İHTİMALLE”

Nusret Navdar ise “Imtihan güzeldi ama süreyi yetiştiremedim. Türki bayağı amiyane uzundu. Büyük ihtimalle biraz düşük alacağım kadar. Çünkü devir, coğrafya kaldı. Hayırlısı olsun. Atanamam iri ihtimalle” diye konuştu.

Pazarlama mezunu olan Fatih Burak üstelik “Sınav gayet güzeldi. Zor değildi sorular. Etkin bütün başarıya ulaşacaktır diye niteleyerek düşünüyorum. Şu dakika zaten ayrımsız kurumda çalışıyorum, değişik bire bir kuruma intikal muktedir olmak üzere girdim sınava” dedi.

Share: