Komutan Işık, bilgileri aktardı

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, bu yıl 34.’sü Bilecik’te yapılan Millî Tarımsal Mekanizasyon ve Erke Kongresi’ne konferansçı yerine katıldı.

1976 yılından günümüze kadar hiç mesafe verilmeden gelenek haline gelen Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi’nin 34.’sünü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Tabiat Bilimleri Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü aile sahipliğinde Ekincilik Makineleri Derneği (TARMAKDER) ve Türk Tarım Maşa ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliğiyle gerçekleştirilen Ulusal Zirai Mekanizasyon ve Enerji Kongresi’ne, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık, dil cambazı yerine katıldı.

Kongrenin amacı; ‘Zirai Mekanizasyon’ ve ‘Tarımda Erke Kullanımı’ alanlarında çalışmalar fail marifet insanlarını tıpkı araya getirerek bilimsel bilgelik paylaşımını icat etmek, üniversitelerden araştırmacılar ile ilgilendiren sektör ve amme kurumlarından uzmanları tıpkı araya getirerek bulunan durumu gitmek, yapılması gereken bilimsel ve kurumsal çalışmaları ortaya koymak.

Kongreye katılan Başbuğ Işık, tarım ve enerjinin Türkiye’nin geleceği olduğunu anlatım ederek, kendisinin hakeza benzeri kongreye çağırma edilmesinden mutlu olduğunu belirtti ve emeği geçenlere teşekkürname etti. – KÜTAHYA

Share: