Kocaeli’de arızalanan tır çokça sayıda aracı biçti

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi İstasyon Caddesi üstünde meydana mevrut kazada, Fikret K. idaresindeki 41 TV 027 plakalı tır, Duman Satma Çıkmaz üstünde aksaklık yaptı. Bunun üstüne aracını durdurup aşağıya nazil çoban, arızayı gidermeye çalıştı. Henüz bilahare baştan tıra binen Fikret K., aracını çıkış belgesi yukarı geri geri götüremedi. Rampa aşağıya kayan tır, önceki olarak misil kenarında park yeri halinde mevcut 34 ACJ 908 plakalı otomobile ve 22 BE 798 plakalı otomobile çarparak İstasyon Caddesi’ne daha çok. Bu esnada cadde üzerinden iki ayrı istikamette tempo halinde mevcut 35 KA 5724 plakalı makine, 61 FC 333 plakalı otomobil, 41 AGV 430 plakalı makine ve 09 ADZ 244 plakalı araba, duramayarak tıra çarptı.

TIR SÜRÜCÜSÜ FENALIK GEÇİRDİ

Kazanın peşi sıra tır sürücüsü fenalık geçirirken, cadde iki istikamette birlikte trafiğe kapandı. Kazayı görenler, durumu 112 Ivedili Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine adrese esenlik ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Güdük sürede adrese ulaşan afiyet ekipleri, rahatsızlanan tır sürücüsüne geçmiş müdahaleyi görüngü durumunda yaptı.

KAZAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Ardından ambulansa alınan güdücü, tedavi edilmek amacıyla Darıca Farabi Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Ekiplerin çalışmalarının peşi sıra tır ve kazaya karışan diğer araçlar yoldan çekildi. Daha sonra ana yol kontrollü olarak baştan trafiğe açıldı. Kazayla ilişik tetkik başlatıldı.Share: