Kocaeli’de aksiyon insanı Cahit Tatlı cinayetine ilgili tutuklanan 3 sanığın yargılanması sürüyor

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde iş insanı Cahit Tatlı’nın, evinde uğradığı bıçaklı atak sonucu hayatını kaybetmesine ait tutuklanan 3 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Kocaeli 1. Dokunaklı Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya, vakfedilmiş sanıklar C.İ, Suriye tabiiyetli F.S. ve A.İ.Ç, gelişim insanı Tatlı’nın yakınları ile canip avukatları katıldı.

Sanıklardan F.S, olayla ilgili pişmanlık duyduğunu belirterek, “C.İ. bigünah, onun bu cinayetle alakası bulunmayan. Tahliyesini istiyorum.” dedi.

Hakkındaki suçlamaları reddeden C.İ. dahi erkek arkadaşı F.S’nin sessiz sakin gönül olduğunu, işlediği cinayeti şaşkınlıkla karşıladığını dile getirerek, kendisinin ve A.İ.Ç’nin olayla ilgisinin bulunmadığını savundu.

A.İ.Ç. ise günahsız olduğunu savunarak tahliyesini istedi.

Cumhuriyet Altını savcısı, mahkeme heyetinden sanık C.İ. ve F.S’nin mevkufiyet hallerinin devamına, A.İ.Ç’nin ise vakfedilmiş kaldığı sürenin göz önünde bulundurularak boşaltma edilmesini talep etti.

Taraf avukatlarını dinleyen duruşma heyeti, maznun F.S’nin cezai ehliyetinin olup olmadığına dayalı rapor istenilmesine, F.S. ile C.İ’nin tutukluluk hallerinin devamına, A.İ.Ç’nin ise tutuklu kaldığı süreyi ayn önünde bulundurarak tahliyesine değişmeyen vererek duruşmayı 21 Aralık’a erteledi.

Olay

Servetiye Alın Mahallesi’nde oturan arkadaşı Cahit Lezzetli (49) ile 2 Ekim’bile telefonda mütekellim V.Y. biberli ve bağrışma sesleri duyması konusunda durumu jandarmaya bildirmişti.

Eve revan kurnaz ekipleri, bu kişinin yerde akışmaz yattığını görmüş, esenlik personelince yapılan incelemede, sırtından stoper aletle yaralanan Şekerli’nın yaşamını yitirdiği belirlenmişti.

Şekerli’ya ilgilendiren aşırı cip de Kocaeli Fuar Alanı mevkisinde ayrılma edilmiş halde bulunmuştu.

İl Uyanık Komutanlığı ekipleri, maharet ve fiziksel izleme sonucu kimlikleri belirlenen zanlılar C.İ, Suriye uyruklu F.S. ile A.İ.Ç’yi İzmit’te düzenlenen operasyonla gözaltına almıştı.

Ayrıca, C.İ. ve F.S’nin, Lezzetli’nın gittiği spor salonunda eğitmenlik yaptığı belirlenmişti.

Jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen C.İ, F.S. ve A.İ.Ç. tutuklanmıştı.

Share: