Klasik Müzikte Sezona Eke Ser

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bakir sezona Elçim Özdemir’i mihman solocu namına ağırladığı konserle makro aynı sarrafiye yaptı.

Eskişehirlileri alışılmış müzikle tanıştıran, tendürüst yeteneklerin keşfinde ve istihdamında ülkemizin heybetli kaynaklarından biri olan Senfoni Orkestrası, kuruluşunun 20’nci yılında sanatseverlere birbirinden özel konserler düzenleyecek.

2022-2023 sezonunu Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına özel “Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri” ile açan Senfoni Orkestrası konserlerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Musahabe ve Ekin Sarayı’nda (Opera) düzenlenen ve Hasan Niyazi Tura’nın orkestra şefliğini yaptığı konserde Senfoni Orkestrası, misafir solist namına alto Elçim Özdemir’i sahnede ağırladı.

Biletleri satışa çıkar çıkmaz büyük bağ gösteren sanatseverler, dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinin seslendirildiği dinleti sonunda Senfoni Orkestrası’nı ve solist Elçim Özdemir’i ayakta alkışladı.

Her hafta birbirinden hususi konserlerle sanatseverlerin iri ilgisini calip Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası,  mutat müzikle sanatseverleri buluşturmaya devam edecek.

Share: