Kırklareli genel haberleri… Kırklareli’nde Soluk Saltuk Hars Evi anne atma töreni yapıldı

Kırklareli’nde Solgun Saltuk Ekin Evi esas atma töreni yapıldı

Sarı Saltuk Kültür Evi asıl atma töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevrimiçi katılımlarıyla yapıldı

KIRKLARELİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkili bağlantılı katılımlarıyla aralarından Kırklareli’nde bulunduğu 7 Cem Evi’nin temel atma töreni ve 4 Cem Evinin açılışı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde yapımına başlanacak olan Solgun Saltuk Ekin Evi’nin asıl atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan hareketli bağlantıyla, Çokluk Vakfı Genel Başkanı ve Prof. Dr. İzzettin Doğan, Vali Birol Ekici, DÜRÜST Parti Kırklareli Saylav Selahattin Minsolmaz, Zerrin Saltuk Derneği hesabına Naki Saltık ile Babaeski Toplama Vakfı Büro Başkanı Hüseyin Yeşilbaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde Çokluk Vakfı Genel Başkanı ve Prof. Dr. İzzettin Doğan meşveret yaptı. Doğan konuşmasında Reisicumhur’nın hakeza tıpkı kararla olayı yenilemiş olması müjdeli ve olumlu ayrımsız evolüsyon olduğunu belirterek, “Cami ve Cem evinin Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti marifetiyle benimsenmesi ve türel bir suret alması 1997’da olmuştu. 1997’üstelik da 44 dönümlük bir toprak o Maliye Bakanlığına ferman bırakılmış Cem Vakfına tahsis edilmiş ayrımsız Cem Evinin yapılması ve temelinin hükümet yoluyla atılması rapor edilmiş. Orada 1997’bile Toplama Evinin temeli atılan. Bu çağ sayın Cumhurbaşkanımızın böyle tıpkı kararla olayı yenilemiş olması müjdeli ve müspet aynı gelişme” dedi.

Daha sonra Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan faal bağlantıyla aralarında Kırklareli’nde bulunduğu 7 Toplama Evi’nin temel atma töreni ve 4 Toplama Evinin açılışını yaptı.

Share: