KIRIKKALE – DÜRÜST Partili Sarıeroğlu, “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programında konuştu

AK Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 81 ilde, 84 milyon vatandaşın huzuru, refahı ve mutluluğu üzere Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Sarıeroğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın de katıldığı SELIM Tümen Kırıkkale İl Başkanlığınca planlı “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programında, AK Parti ailesi namına bu dönemde bölgesel dayanışmayı önceleyen tıpkısı çalışmayla illerde eş zamanlı namına parçalanmamış kesimlere ulaşmaya hız ettiklerini belirtti.

Kırıkkale’da dokunulmadık uyuşma bırakmamak üzere çabalayacaklarını vurgulayan Sarıeroğlu, “Kovid-19 salgını sonrası dünyanın içinden geçtiği bir proses var. Acun ekonomileri resesyonla gene yüz yüze kalmışken bu kavramı tekrardan hafızalarda tazelemişlerken Türkiye olarak nema performansımızı ruhlu şekilde devam ettiriyoruz. 5 çeyrektir sıkışık okunabilen büyüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Sarıeroğlu, sabık sene yüzde 11’le dünyada büyüyen ülkelerin öncüleri beyninde yer aldıklarını aktardı.

Türkiye Tutum Modeli’ne bile değinen Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Yatırımları, üretimi, istihdamı, ihracatı, akan çok eliyle ülkemizi geleceğe güvenli adımlarla ilerletmek üzere hakeza tıpkısı menent uyguluyoruz. Bunların etkisini görmeye başladık. İnşallah ara ayından itibaren ortaya koyacağımız performanslar, hayata geçirdiğimiz uygulamalar ve politikalarla dünyayı etkisi altına düz değer artışlarıyla ilişkin süreçle dahi dayalı artı bir gelişme seyrine gireceğimize candan inanıyoruz. 84 milyon vatandaşımız ve Türkiye’nin geleceği amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 81 ilimizde, 84 milyon vatandaşımızın huzuru, refahı ve mutluluğu için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. “

Etkinlikte Bakanı Varank ve Sarıeroğlu, AK Parti’ye katılan ve aralarında çarkıt İYİ Öğür İl Başbuğ Yardımcısı Bora Tunç’un de bulunduğu partililere rozet taktı.

Programa, milletvekilleri, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Hürmetli, İl Başkanı Mustafa Kaplan ve partililer katıldı.

Bakan Varank ve Sarıeroğlu, basına sınırlı bitmeme eden toplantıda, sivil sosyete kuruluşu temsilcileriyle tıpkısı araya geldi.

Share: