Kilis siyaset haberleri… CHP’li Nazlıaka, Kilis’te partisinin devlet başkanlığını ziyaret etti

CHP Avrat Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Kilis’te partisinin yer başkanlığını ziyaret etti.

Nazlıaka, partisinin Kilis İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, iktidara giden adımlarını herhangi bir dönme elan birlikte sıklaştırarak emniyetli adımlarla yürüyüşlerini sürdürdüklerini söyledi.

Yanlış dış politikaların yürütüldüğünü gelecek süren Nazlıaka, “Biz diyoruz kim ayrımcı ve ırkçı bir yaklaşımda olmaksızın aut politikada yaşanan sorunları çözeceğiz. Öncelikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ‘Yurtta hazar, cihanda barış’ anlayışını tamlık dünyaya hâkim buyurmak istiyoruz.” dedi.

Yoksulluğu bitirmenin kabil olduğunu dile getiren Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Bizler hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, kadınların yol görmediği, çocukların istismara uğramadığı, gençlerin ati kaygısı yaşamadığı, kadın-erkek herkesin bu ülkede hayat ve zenginlik içerisinde yaşadığı, ayrılığın olmadığı, Atatürk ilke ve devrimlerine tutkun tıpkısı Türkiye’yi yeniden bina etmek üzere hazırız. Önümüzdeki yıl hem cumhuriyetimizin hem bile Cumhuriyet Halk Partimizin 100. yaşını kutlayacağız. Zımnında ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüne atıfta bulunarak onun herhangi bir iki eserine yani hem cumhuriyetimize hem da Cumhuriyet Altını Halk Partimize ilelebet cemaat çıkmaya devam edeceğiz. Partimizin 100. yaşında baştan ülkemizin kaderini değiştirenler bizler olacağız.”

Halkın yanlarında olduğunu dile getiren Nazlıaka, halkın partisi yerine halkın iktidarını kurma noktasında azimli olduklarını ve o günlerin mümasil olduğunu kaydetti.

Share: