Kılıçdaroğlu, üreticilerle fındık seçti

Partisinin takım toplantısı ve aynı sekans ziyaretler amacıyla Giresun’a mevrut Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, fındık harmanında üreticilerle buluştu.

Giresun’a mevrut CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bulancak ilçesi Yalıköy köyünde fındık üreticileriyle buluştu. Harmanda fındık seçen kadınlarla ahbapça ederek, “Çürükleri ayıklıyorsunuz değil mi? İnşallah Türkiye’deki çürükleri ayıklayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, daha sonra kendisi de fındık seçmece üreticileri dinledi.

Kadın üreticilerle öz içerek ahbapça fail Kılıçdaroğlu’na kadınlar, “Fındık bildirme beş altı 75 TL olmalıydı” temennisinde bulundu. Kılıçdaroğlu ise “Peki üreticiler emeğinin karşılığını katiyen almalıydı ama inşallah bugünkü fiyattan henüz dahi aşağılara düşmez. Tıpkı dahi fiyatların sukut tehlikesi bulunuyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, kadın üreticilerle arkadaşça ederken yanına gelen Saten isimli kediyi dahi sevip ilgilenmesi ilgi çekti. Kılıçdaroğlu, üreticilerle sohbetinin ardından Yalıköy Camii Kütüphanesi’ne geçti. Kütüphaneyi gezen ve pusula desteği sözü veren Kılıçdaroğlu, basına ilişkin gerçekleştirilen muhtarlar ve sivil cemiyet teşekkül temsilcileri toplantısına katıldı. – GİRESUN

Share: