Kılıçdaroğlu, Giresun’üstelik: “Bize Şayet Tıpkısı Bulunak Olacaksa, Adresin Yeri Bellidir. O dahi Çankaya’dır”

Bilgi: TAMER ARDA ERŞİN- Müşteri: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’birlikte esnaf ziyaretinin arkası sıra yurttaşlara “On Paralık keder etmeyin. Bu kardeşiniz, bütün haksızlıkları bitirecek. Çünkü benim saraylarda gitmek üzere ayrımsız hedefim bulunmayan. Bize şayet bire bir adres olacaksa, adresin yeri bellidir. O bile Çankaya’dır. Kimesne endişe etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu ayrımsız ülkede saraylar olmaz” diyerek seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Giresun’bile bu sabahleyin fındık harmanı ziyaretinin ardından Gazi Caddesi’nde esnafın sorularını dinledi ve caddede kendisini muntazır yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, yurttaşların bütün sorunlarını çözülmesi üzere uğraş ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Beni mücadelem adalet mücadelesidir. Adalet mücadelesidir. İnsan hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin mücadelesidir. Memurun, öğretmenin mücadelesidir. Benim mücadelem türe mücadelesidir. Türe mücadelesidir. Bu mücadeleyi yapıyorum. İstiyorum ki beleşten kazananlar değil cebin teri ile kazananlar toplumun uğrunda olsun. Alın terine ayar verilsin. Giresunlu tek kardeşimin şurası unutmamasını istiyorum. Erkek Eksiksizlik’in hedefi, istediği, bilcümle amacı esnafın, işçinin, emeklinin, memurun, öğretmenin, göçüm şoförü, otobüs şoförü, TIR şoförünün kazanması. Herkesin, cebin teri dökenlerin kazanmasıdır. Mösyö Eksiksizlik’in hedefi odur. Bay Eksiksizlik’in hedefi Muhammes Çetelerden hesap sormaktır.

Kentet Çeteler kazanacak, Muhammes Çeteler bu milleti soyacak. Yemezler, yemezler. Akıbet kuruşuna kadar alacağım. Ki tüyü nakıs yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimesne kusura bakmasın. Bakın bu büyüklüğünde küşade ve kesin söylüyorum. Adsız Sansız, kapaklı gelişim bulunmayan bizde. Biz de seçme husus engelsiz. Temas şey milletin önünde olacak. Milletten adsız sansız hiçbir şey olamaz. Sefer yaptın, güreşçi köprüsü yaptın, kaça yaptın? Mahsus değil. Çetelere mülk, belli değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak, pastacı kazanacak, fındık üreticisi kazanacak kardeşim.”

“ADRES ÇANKAYA”

Kılıçdaroğlu, adlı bire bir çikolata firmasının Giresun’a geldiğini ve bozuk para fiyattan fındık aldığını kaydederek, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Hiç bulut etmeyin kardeşim. Benim nasyonalizm anlayışımda evvel milletim kazanacak. Bu ülkenin üreticisi kazanacak. Onlar haksızlığı önleyemezler, zira hükümsüzlük yapıyorlar. Tek endişe etmeyin. Bu kardeşiniz, bütün haksızlıkları bitirecek. Çünkü benim saraylarda seyretmek kabilinden benzeri hedefim namevcut. Bize eğer ayrımsız bulunak olacaksa, adresin yeri bellidir. O de Çankaya’dır. Kimse endişe etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu bire bir ülkede saraylar olmaz. Fakirin, fukaranın olduğu yerde önce fakirliği bitireceksin. Bunu bitirmiyorsan sen illet siyasa yapıyorsun. Siyasete atılan kayırıcı zenginleşiyorsa agâh kim sizin hakkınızı yiyor. Bilin kim sizin cebin terini çalıyor. Siyasete giren kayırıcı zenginleşemez, köşeyi dönemez.”Share: