Kayserispor, Fenerbahçe maçına hazırlanıyor

Süper Yığın ekiplerinden Y. Kayserispor, ligin 5. haftasında deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarına bitmeme ediyor. Kayserispor Beceri Direktörü Modern Atan, rakibin durumuna göre tıpkı baziçe planı belirleyeceklerini tabir etti.

Spor Popo Süper Tabur’in 4. haftasında evinde oynadığı Giresunspor maçından 3 puanla ayrılan Kayserispor, deplasmanda karşılaşacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarına bitmeme ediyor. Sarı-kırmızılı takımın hedefinde deplasmandan puanla dönmek var.

Takımına yardımcı olmayı çok istediğini belirten mutedil düzlük oyuncusu Gustavo, “Çokça mehabetli tıpkı yarışma olacak önümüzdeki hafta Fenerbahçe karşısında. Biliyorsunuz eskimemiş bir oyun sistemimiz var, sabık seneden değişik oynuyoruz ve seçkin geçen ahit bu sistemi geliştirmeye çalışıyoruz. Amacımız elimizden gelenin genişlik iyisini yapmak, her devir gelişmeye devam etmek ve Fenerbahçe’nin karşısında bu gelişimi sürdürebilmek. Bildiğiniz gibi sabık sene bazı sakatlıklar yaşadım, tıpkı covid sürecim oldu. Bu yıl ise mevsim başı kampını geçirebildim. Takdir edersiniz ki tıpkısı aktör için zaman başı kampını kılmak çokça önemli. Dolayısıyla hikmet namına alelhusus bu sene kendimi daha dolgunca hissediyorum. Takıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Aktör kendisine da koşmayı, savaş etmeyi ve takıma müzaheret etmeyi çok istiyorum. Bireysel namına birlikte bunun etkilerini gözlemlemeye başladık diye düşünüyorum” dedi.

Kaleci Bilal Bayazit da hocalarının dediğini uygulayarak maçı kazanabileceklerini söyleyerek, “Giresun maçında çok bereketli oynadık ve hocanın istediklerini yaptık. Sisteme alışıyoruz, bunu bitmeme ettirmeye bakacağız. İnşallah bu hafta Fenerbahçe maçında dahi tıpkısı sistemle, aynı güvenle puanları alacağımıza inanıyorum. Bu oyunla her takıma karşı kazanabiliriz. Kâfi ki hocanın istediklerini yapalım ve inanalım” ifadelerini kullandı.

Deplasmandan puanla göstermek istediklerini söyleyen Ustalık Direktör Modern Atan da, “Haftadan haftaya bile olsa bir maçı oynuyoruz derhâl üzerine özge karşılaşma geliyor. Dün galibiyetin tadını biraz çıkardık artık zaman kırıcı tıpkısı şekilde Fenerbahçe çalışmalarına başladık. Fikstürümüzün pres olduğunu söylemiştik. 3. deplasmanımız ve bu ligde şampiyonluk yaşamış ayrımsız takıma alın oynayacağız. Cılız değil çok geniş tıpkı kadroları var. Başakşehir’le beraber bildirme ödeşme takım çünkü çok er maç oynamaya başladılar. O yüzden fiziki adına hem verileri bol hem üstelik durumları ferah. Bugünden itibaren analizlere başladık. Zor benzeri karşılaşma olacağının farkındayız ama tığ de imdi deplasmandan ayrımsız şeyler anlatmak istiyoruz. En böylelikle bu hafta yer mebzul oyunumuzu oynadık. Bunu yetiştirmek istiyoruz, üzerine dercetmek istiyoruz. Oyuncularımızla bile bunu konuştuk, bu oyundan sonraları gabi kadem atamayız. Bunu ne büyüklüğünde gani ağıl getirebiliriz onun planlarını yapıyoruz. 2-3 kıta ayrımlı baziçe oynamaya çalışacağız bundan sonra. Giresun maçında üstelik dizilim farklılığını gösterdik. Bu hafta birlikte değişik ayrımsız sürprizimiz cins. Rakibin durumuna göre tıpkısı oyun planı belirleyip hafta sonu maçına hazır kuzuluk gelmeye çalışacağız” dedi. – KAYSERİ

Share: